Eva Mikulová Správy

Tragický ľadový január na košických úrazovkách. Jeden človek prišiel o život

Poľadovica v meste si vyžiadala množstvo pádov. Mnohí pacienti skončili s rôznymi úrazmi na traumatológií a niektorí museli byť aj hospitalizovaní.

Ilustračný obrázok k článku Tragický ľadový január na košických úrazovkách. Jeden človek prišiel o život
Zdroj: TASR

Snáď neexistuje v Košiciach človek, ktorý by nepoznal niekoho kto sa zranil počas nedávnych dvoch ľadových kalamitách v meste.

Niektorí len spadli, doudierali sa ale do nemocnice nešli. Ťažšie úrazy však skončili na urgentných príjmoch.

Mementom je úraz Košičana Jozefa Liptáka, ktorý po páde na neočistenom chodníku pri magistráte ešte 10. januára skončil s ťažkým poranením hlavy v UNLP a na následky úrazu 14. januára skonal.

Stovky zranených v nemocnici

„Od začiatku roka do 8. januára v súvislosti s poľadovicou na cestách a neupravenými chodníkmi ošetrili na našich urgentoch spolu 20 osôb, štyri osoby sme aj hospitalizovali,“ informovala nás hovorkyňa UNLP Ivana Vaněková. 

Tie najhoršie ľadové dni v Košiciach však ešte len mali prísť. Ľadové peklo nastalo 9. a 10. januára 2020

„Poľadovica na cestách a chodníkoch potrápila aj našich zamestnancov na urgentných príjmoch. Počas štvrtka 9.1.2020 v tejto súvislosti vyšetrili až 239 ľudí, z toho 22 pacientov ostalo hospitalizovaných v nemocnici. Viacerí z nich absolvovali operačný zákrok. V piatok 10.1.2020 sme v súvislosti s poľadovicou ošetrili spolu 101 osôb, 9 pacientov ostalo hospitalizovaných v nemocnici,“ dodáva I. Vaněková.

Minulý víkend už bol pokojnejší, spolu ošetrili 19 pacientov, hospitalizácia bola potrebná len u jedného z nich. 

„Diagnózy sa zväčša opakujú, najčas­tejšími sú zlomeniny členka, zápästia, poranené ramená, kolená, hlavy či narazené chrbtice. Na operačnom sále najčastejšie skončili pacienti so zlomeninami krčka stehennej kosti či so zlomenými členkami. Od minulého pondelka sme v tejto súvislosti ošetrili spolu 62 osôb,“ informuje hovorkyňa UNLP.  

Ani v nemocnici v Šaci sa počas poľadovice „nenudili.“ „Ešte 9. januára sme ošetrili 22 pacientov všetkých vekových kategórií, ktorí prišli najčastejšie so zlomeninami ruky, zápästia, nohy, členka, krčka bedrového kĺbu. Ďalších 65 pacientov sme prijali 13. januára a jedného sme museli operovať,“ hovorí hovorkyňa nemocnice v Šaci Martina Pavlíková.

 
Zdroj: kosice.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie