Eva Mikulová Správy

Traja Košičania sa vybrali do Čiech na "otočku", naspäť prišli štyria

Hranice medzi Slovenskom a Českom prešli bez problémov tam i späť a stihli to v časovom limite.

Ilustračný obrázok k článku Traja Košičania sa vybrali do Čiech na "otočku", naspäť prišli štyria
Zdroj: TASR

Konečne už môžeme za hranice bez testu na COVID-19 a bez toho, aby sme pri návrate museli absolvovať štátnu karanténu alebo domácu s mobilnou aplikáciou.

Samozrejme zahraničnú cestu bez obmedzení musíme stihnúť do 48 hodín a len do niektorých krajín v Európe.

Ako sa v tejto dobe cestuje do povolených krajín, nám prezradila Košičanka Jana, ktorá sa vybrala z nášho mesta až do Prahy po šteniatko saluki.

Hraničné kontroly

„Pozorne sme sledovali, čo všetko musíme splniť, aby sme nemali na hraniciach žiadne problémy. Do Prahy sme z Košíc vyrazili v piatok 29. mája skoro ráno. V aute sme boli traja. Ja, môj bývalý manžel ako šofér a naša dcéra. Ešte doma sme vyplnili tlačivo, ktoré je potrebné ukázať na hraniciach,“ hovorí Jana.

Tlačivo si cestovateľ stiahne zo stránky Ministerstva zahraničných vecí.

Na hranice dorazili okolo 9,00 hodiny ráno a mali šťastie, neboli tam žiadne autá. „Policajti na našej strane boli veľmi milí. Spýtali sa nás na účel cesty a ja som im aj ukázala doklad o tom, že si ideme pre šťeňa. Samozrejme nebolo to povinné. Zaželali nám šťastnú cestu a trvalo to necelé tri minúty. Českí policajti nás ani nezastavovali, len nám kývli nech ideme ďalej,“ dodáva.

Po takmer ôsmich hodinách dorazili do Prahy, vyzdvihli si nového chlpatého člena domácnosti a čakala ich už len cesta domov. Opäť podľa jej slov, bola bezproblémová.

„Na českej strane nás opäť nezastavili a na našej strane bolo pred nami asi 40 áut. Ale všetko išlo rýchlo a bez problémov, čakali sme asi 40 minút. Odkontrolovali nás, že sme stihli časový limit návratu a tak sme na Slovensko priviezli ďalšiu bytosť. Náš nový psík našťastie nemusí ísť do žiadnej karantény,“ smeje sa Jana.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie