Aktualizované Eva Mikulová Krimi

Tri deti zhoreli pri požiari v Košiciach, polícia zaistila podozrivého muža

Tri maloleté osoby bez známok života našli pri utorkovom požiari v jednoduchej stavbe v košickej mestskej časti Juh.

Ilustračný obrázok k článku Tri deti zhoreli pri požiari v Košiciach, polícia zaistila podozrivého muža
11
Galéria

Tri maloleté osoby bez známok života našli pri utorkovom požiari v jednoduchej stavbe v košickej mestskej časti Juh. Informovala o tom Katarína Križanová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru. Na mieste momentálne zasahuje viac ako desať hasičov. Rodičia detí pred požiarom ušli.

Hasiči evidujú výjazd približne od 8.20 h, na miesto vyrazilo 12 hasičov s piatimi kusmi techniky. „Požiar bol hlásený na Holubyho ulici, je to však Jarmočná. Určiť príčinu vzniku požiaru je predčasné,“ povedal operačný dôstojník Krajského riaditeľstva HaZZ v Košiciach.

Po prijatí oznámenia o požiari chatrče boli na miesto vyslané všetky záchranné zložky. Na sociálnej sieti to uvádza košická krajská polícia s tým, že hasiči našli telá v zhorenisku. „Udalosť na mieste prevzal vyšetrovateľ, ktorý vykonáva prvotné a neodkladné úkony,“ dodáva.

Podozrivý z podpaľačstva

Udalosť na mieste prevzala vyšetrovateľka odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Košiciach, ktorá po vykonaní prvotných a neodkladných úkonov, obhliadky miesta, začala v tejto súvislosti trestné stíhanie pre trestný čin všeobecného ohrozenia.

Na mieste bol aj psovod zo špeciálne vycvičeným služobným psom na vyhľadávanie akcelerátorov horenia, ktorý vylúčil ich prítomnosť na mieste. Na mieste bol prítomný aj zisťovateľ príčin vzniku požiarov HaZZ.

„Krátko po udalosti policajné hliadky obmedzili na osobnej slobode 1 podozrivú osobu, ktorá bola pracovníkmi RZP za asistencie polície prevezená do jednej z košických nemocníc s popáleninami. Ide o 31-ročného muža z Košíc,“ informovala nás krajská policajná hovorkyňa Jana Mesárová.

V súčasnosti vyšetrovateľka PZ vykonáva potrebné procesné úkony, vypočúva svedkov. Do trestného konania budú pribratí znalci z odboru zdravotníctva odvetvia súdneho lekárstva a Kriminalistického a expertízneho ústavu PZ v Košiciach. Presnú príčinu úmrtia osôb určí pitva.

Bližšie okolnosti, za akých došlo k požiaru, presná príčina vzniku požiaru, je predmetom vyšetrovania. Polícia tiež zisťuje, koľko osôb sa v čase požiaru v chatke nachádzalo.

Zdroj: kosice.dnes24.sk/TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie