Lenka Fedorová Správy

Túto lokalitu na Jazere čaká obnova: Pozrite, čo všetko sa chystá

Obyvatelia košickej mestskej časti Nad Jazerom majú dôvod na radosť. V ich okolí čoskoro odštartuje proces revitalizácie za desiatky tisíc eur.

Ilustračný obrázok k článku Túto lokalitu na Jazere čaká obnova: Pozrite, čo všetko sa chystá
Zdroj: TASR

Skvalitniť životné prostredie, zvýšiť biodiverzitu a posilniť ekologickú stabilitu regeneráciou vnútroblokového priestoru na sídlisku Nad jazerom je cieľom projektu, ktorý odštartuje v marci tohto roku. Čo všetko bude revitalizácia zahŕňať?

Obnova ihrísk i chodníkov

Ako mesto Košice informuje na svojom webe, v rámci projektu budú revitalizované existujúce plochy na otvorenom priestranstve medzi ulicami Kaspická – Baltická – Bukovecká.

Súčasťou revitalizácie tak podľa zverejnených informácií bude odstránenie nefunkčných technických prvkov, obnova ihriska pre všestranné športové využitie i obnova chodníkov s priepustným povrchom a trávnatého porastu.

Okrem úprav však dôjde aj k doplneniu lavičiek, smetných košov, zrealizuje sa výsadba stromov a kríkov a plocha nevyužívaného poškodeného ihriska sa zatrávni.

Podpora aj z eurofondov

Celý proces revitalizácie spomínanej oblasti podľa magistrátu potrvá do apríla budúceho roku. Celkové náklady sú vyčíslené na 83 904,24 eur, pričom projekt je spolufinancovaný Európskou úniou vo výške 85 % z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja a vo výške 10 % zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky.

,,Novovysadená zeleň prispeje k zlepšeniu kvality životného a prírodného prostredia a environmentálnych aspektov znížením hlučnosti a prašnosti v zmienenom území na sídlisku Nad Jazerom," informuje na záver magistrát.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Košíc a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM