Eva Mikulová Správy

U.S.Steel má pripravený pandemický plán, niektorí zamestnanci pracujú z domu

V prípade aktívnych opatrení na zamedzenie šírenia vírusu podnik postupuje striktne podľa nariadení Úradu verejného zdravotníctva.

Ilustračný obrázok k článku U.S.Steel má pripravený pandemický plán, niektorí zamestnanci pracujú z domu
Zdroj: TASR

Oceliarska spoločnosť U.S.Steel Košice s počtom zamestnancov okolo 9000 patrí k najväčším zamestnávateľom v kraji a v súvislosti s nákazou koronavírusom prijala mnohé opatrenia. O zatvorení však neuvažuje.

„Výroba ocele je veľmi odlišná od výroby automobilov a zmeny v našej výrobe sú oveľa zložitejšie z hľadiska technického aj bezpečnosti práce. Ak by sme neprevádzkovali zariadenia v súlade s ich špecifikami, určitá časť nášho výrobného procesu by bola natrvalo poškodená,“ informoval nás hovorca spoločnosti Ján Bača a tak i reagoval na zatvorenie automobilovej fabriky Volkswagen v Bratislave.

Košický U. S. Steel dodáva energie a pitnú vodu okolitej komunite a musí zaistiť pokračovanie týchto dodávok.

„V podniku mame spracovaný pandemický plán, ktorý denne aktualizujeme. Členovia pracovnej skupiny sa zúčastňujú na konferenčných hovoroch a jednotlivé body priebežne upresňujeme. Detaily k výrobe a predaju nezverejňujeme. O situácii komunikujeme s našimi dodávateľmi a zákazníkmi,“ uviedol Bača.

V prípade aktívnych opatrení na zamedzenie šírenia vírusu podnik podľa neho postupuje striktne podľa nariadení Úradu verejného zdravotníctva.

Umožnili prácu z domu tým pracovníkom kde je to možné a poskytujú zamestnancom rúš­ka.

Súčasťou opatrení je aj uzatvorenie všetkých bufetov a výdajní stravy, a poskytovanie chladenej stravy zamestnancom s dôrazom na prísne hygienické štandardy.

Zdroj: kosice.dnes24.sk/TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie