Udelenie riaditeľského voľna kvôli protestu nahlásila jedna ZŠ

V súvislosti s dnešným protestom učiteľov v hlavnom meste nahlásila riaditeľské voľno v Košiciach len jedna základná škola na Polianskej ulici.

Zuzana Vajayová

TASR to potvrdila hovorkyňa mesta Martina Viktorínová. „O udelení riaditeľského voľna rozhoduje riaditeľ, ktorý má povinnosť oznámiť to Referátu školstva magistrátu a Krajskému školskému úradu,“ doplnila.

Do Bratislavy sa z Košického kraja chystala vycestovať asi tisícka pracovníkov školstva. Protestovať chcú proti nedostatku financií v školstve a nízkym platom.

Zástupca odborárov na východe Pavol Ondek odhadol v pondelok (12.9.), že za základné školy v Košickom kraji vycestuje okolo 800 ľudí, za stredné školy vyše 200. Zúčastniť sa mali aj vysokoškolskí učitelia.

Pedagógom zo stredných škôl z Košického kraja, ktorí budú v hlavnom meste, nevydal Košický samosprávny kraj (KSK) ako ich zriaďovateľ žiadny pokyn na postup pri ich účasti.

„Stredné školy sú samostatné právne subjekty a je v kompetencii každého riaditeľa riešiť uvoľnenie pracovníkov zo zamestnania,“ uviedla pre TASR hovorkyňa predsedu KSK Zuzana Bobriková.

Zdroj: TASR Foto: Ilustračné

Tento článok nie je možné komentovať.