Správy

PARÁDNY úspech mladého Košičana: Len jeden KUCHÁR v celej Európe je od neho lepší!

Mladý Košičan reprezentoval krajinu vďaka nominácii Slovenského zväzu kuchárov a cukrárov. Medailu získal na európskom finále Global Young Chefs Challenge.

Ilustračný obrázok k článku PARÁDNY úspech mladého Košičana: Len jeden KUCHÁR v celej Európe je od neho lepší!
Zdroj: Národný tím kuchárov Slovenska

Strieborným mladým kuchárom sa stal 20-ročný Košičan Sebastián Tóth. V uplynulých dňoch získal v talianskom Rimini striebornú medailu na európskom finále Grand Prix 2023 – Global Young Chefs Challenge. TASR o tom informoval podpredseda klubu Národného tímu kuchárov Slovenska Branislav Kováč.

Čerstvý absolvent košickej Hotelovej akadémie uspel v konkurencii 15 krajín Európy.

Čo bolo úlohou

Úlohou súťažiacich bolo za 75 minút pripraviť štyri porcie hlavného jedla s použitím povinnej suroviny, a to teľacieho chrbta.

Pripravil ho s čerstvou plnenou pastou, pórom, demi glace a zemiakovo-šalviovou penou. Komisia hodnotila nielen chuť a textúru, ale i kreativitu jedla, jeho prezentáciu, prípravu a servis, či hygienu a nakladanie s odpadom.

„Už samotná účasť v súťaži bol pre mňa skvelý zážitok a veľká škola. A získanie striebornej medaily je splnením jedného z mojich kuchárskych snov,“ povedal Tóth.

Mladý Košičan reprezentoval Slovensko na základe nominácie Slovenského zväzu kuchárov a cukrárov.

Ocenenie za nasadenie

„Toto prestížne ocenenie je odmenou za svedomitosť a nasadenie, s ktorým Sebastián pristupoval k tréningu. Pre budúcnosť kulinárskeho remesla je dôležité posúvať ďalšie generácie kuchárov vpred a vychovávať si kvalitných nasledovníkov. Sebastián je jeden z nich,“ uviedol šéfkuchár Jozef Hromják, ktorý je mentorom Tótha a zároveň kapitánom Národného tímu kuchárov Slovenska.

Tóth má už na konte aj titul najlepšieho pomocného kuchára v súťaži Bocuse d´Or Slovakia 2021.

Súťaž kulinárskych profesionálov Global Chefs Challenge organizuje Svetová organizácia kuchárskych a cukrárskych asociácií.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM