Správy

V kardioústave sprísnili opatrenia. Výnimky z testovania vám neuznajú!

Nové vedenie Východoslovenského ústavu srdcových a cievnych chorôb (VÚSCH) zavádza novinky. Čo všetko sa už stihlo zmeniť?

Ilustračný obrázok k článku V kardioústave sprísnili opatrenia. Výnimky z testovania vám neuznajú!
Zdroj: Dnes24.sk , TASR/Ján Krošlák

Vo Východoslovenskom ústave srdcových a cievnych chorôb (VÚSCH) v Košiciach nové vedenie zaviedlo sprísnené protipandemické opatrenia. Vzhľadom na zhoršenú pandemickú situáciu a novšie medicínske poznatky sa sprísnil režim príjmu pacientov a návštev. Návštevy pacientov sú v princípe zakázané okrem jasne definovaných výnimiek, informoval v utorok VÚSCH.

„Nad rámec štátnych opatrení pri vstupe do VÚSCH sa neuznávajú výnimky z testovania súvisiace s prekonaním choroby COVID-19 alebo po absolvovaní kompletného očkovania. Novinkou je aj spustenie metodiky rýchleho vyšetrovania PCR testov do 20 minút. V týchto dňoch sa finalizuje aktualizácia a vlastne kompletné prepracovanie existujúceho protipandemického plánu,“ uviedol ústav v tlačovej správe.

Viacero noviniek

Nové predstavenstvo podľa nej počas prvých 30 dní v snahe zefektívniť hospodárenie VÚSCH začalo aj preverovať doterajší proces verejného obstarávania, rozbieha nové medicínske zákroky a zavádza novú firemnú kultúru založenú na etickom správaní a otvorenej komunikácii so zamestnancami.

Rozbieha sa pritom kreovanie odborných tímov pre vykonávanie nových tzv. hybridných zákrokov, na ktorých sa budú spolu podieľať intervenční kardiológovia aj kardiochirurgovia. „Pred niekoľkými dňami boli prvýkrát vo VÚSCH pacientom implantované najmodernejšie kardiostimulátory – defibrilátory, ktoré umožňujú komunikáciu implantovaného prístroja s osobným smartfónom pacienta a automatický prenos dôležitých technických informácií z domu ku kardiológovi – arytmológovi priamo do VÚSCH, a. s.,“ informoval ústav.

Chcú prilákať odídencov

Predstavenstvo začalo pripravovať i zmeny v mzdových predpisoch. „Naším cieľom je nastaviť procesy tak, aby tvorba platov bola úplne transparentná, periodicky prehodnocovaná a ovplyvňovaná hlavne bezprostrednými vedúcimi pracovníkmi,“ konštatoval predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Anton Jura.

Aj týmito opatreniami sa má podľa neho dosiahnuť návrat viacerých špičkových odborníkov, ktorí v minulosti ústav opustili. VÚSCH okrem špecialistov – lekárov potrebuje aj zvýšiť stavy zamestnancov na iných pozíciách, hlavne stredných zdravotných pracovníkov. Predstavenstvo podľa správy riešilo aj „sťažnosti zamestnancov na mobing a bossing, ktorému čelili na pracovisku“.

Nové vedenie VÚSCH vymenoval 4. februára vtedajší minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO), ktorý pred tým odvolal dlhoročného šéfa ústavu Františka Sabola.

Prečítajte si tiež

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM