V kauze pouličnej bitky košický súd odsúdil trojicu bratov P.

Rozsudok nie je právoplatný, obžalovaní aj prokurátor sa odvolali na krajský súd. Čítajte podrobnosti.

Ilustračný obrázok k článku V kauze pouličnej bitky košický súd odsúdil trojicu bratov P.
Zdroj: TASR

V kauze pouličnej bitky v centre Košíc spred dvoch rokov v stredu Okresný súd Košice I. uznal za vinných trojicu bratov Branislava, Maroša a Martina P. z prečinu výtržníctva a prvých dvoch aj za prečin ublíženia na zdraví.

Branislavovi a Marošovi P. uložil podmienečné šesťmesačné tresty a Martinovi P. peňažný trest vo výške 500 eur, zároveň im určil povinnosť uhradiť škodu poškodeným. Rozsudok nie je právoplatný, obžalovaní aj prokurátor sa odvolali na krajský súd.

Obžalovaní sú synovci bývalého predsedu Národnej rady SR Pavla Pašku, jeden z nich – Maroš P. bol v čase skutku príslušníkom Policajného zboru. Pred vynesením rozsudku všetci traja uviedli, že sa cítia byť nevinní.

K násilnej potýčke medzi bratmi po oslave narodenín a štvoricou Košičanov, vrátane dvoch žien, došlo 22. novembra 2015 okolo 3.30 h pred miestnou pizzeriou.

Bitke malo podľa obžaloby predchádzať slovné obťažovanie mladej ženy zo strany bratov. Podľa videozáznamu priateľ ženy najprv od nej odsotil jedného z mužov, po čom sa stal zo strany všetkých bratov objektom bitky. Údery a kopanec do oblasti chrbta a hlavy dostala aj mladá žena, ktorá sa im v tom snažila zabrániť. Konflikt ukončil rýchly zásah policajnej hliadky, ktorá bola nablízku.

Najvážnejšie zranenia podľa znalcov utrpela poškodená Zuzana K., a to otras mozgu a podvrtnutie krčnej chrbtice s následnou posttraumatickou stresovou poruchou.

Zdroj: TASR

Odporúčame