Michal Lendel Krimi

V Košiciach sa rozmáhajú vykrádačky vozidiel, veci z áut majiteľom mizli po celom meste!

Muži zákona zaznamenali počas dvoch dní viacero prípadov krádeží vlámaním do osobných áut, pri ktorých páchatelia rozbili okno na aute alebo poškodili zámok dverí. Veci mizli po celých Košiciach.

Ilustračný obrázok k článku V Košiciach sa rozmáhajú vykrádačky vozidiel, veci z áut majiteľom mizli po celom meste!
Zdroj: Webnoviny.sk

V utorok popoludní došlo k vlámaniu do troch vozidiel. V prvom prípade podľa polície doposiaľ neznámy páchateľ rozbil okno na aute značky Opel Insignia na Južnej triede a z vozidla ukradol príručnú taštičku, v ktorej sa nachádzali doklady, platobná karta, kľúče, peňaženka s finančnou hotovosťou 280 eur. Majiteľovi takto vznikla celková škoda 500 eur.

„V druhom prípade sa páchateľ vlámal na Ondavskej ulici do Fiatu Doblo, odkiaľ ukradol búracie kladivo. Popradskej spoločnosti vznikla škoda vo výške 500 eur,“ uviedla košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

Muži zákona zaznamenali počas dňa i tretí prípad vlámania a to do Volkswagenu Beetle na Masarykovej ulici. Z auta si zlodej odniesol peňaženku s dokladmi a hotovosťou 15 eur, čím majiteľke spôsobil škodu 70 eur. Poškodením vozidla vznikla košickej firme škoda v doposiaľ nezistenej výške.

Deň predtým sa neznámy páchateľ vlámal chevroletu, ktorý bol zaparkovaný na Považskej ulici. Z auta ukradol kabelku, v ktorej sa nachádzali doklady, mobilný telefón, finančná hotovosť 34 eur a osobné veci. Tiež ukradol tašku s dokladmi, osobnými vecami a pečiatkou lekára. Poškodeným majiteľom spôsobil celkovú škodu 390 eur. „Vo všetkých uvedených prípadoch polícia začala trestné stíhanie pre prečin krádeže, po páchateľoch a odcudzených veciach sa pátra,“ dodala Mésarová.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM