Rôzne

V Košiciach slávnostne otvorili Národné tréningové centrum: Slúžiť bude aj verejnosti, FOTO

Zhruba do 16-tej sa v košickom NTC bude pripravovať mládež, vo večerných hodinách ju vystrieda verejnosť.

Ilustračný obrázok k článku V Košiciach slávnostne otvorili Národné tréningové centrum: Slúžiť bude aj verejnosti, FOTO
7
Galéria
Zdroj: TASR/František Iván

Na mieste bývalého futbalového ihriska na Popradskej ulici v utorok slávnostne otvorili Národné tréningové centrum (NTC) Košice. Slúžiť bude najmä mladým športovcom, ale aj verejnosti. Výstavba trvala od júna 2022. Celkové investičné náklady na stavebné práce predstavovali 15,3 milióna eur bez DPH.

Aj fitnescentrum a reštaurácia

Nachádza sa tu tenisová hala so šiestimi kurtmi. Na troch z nich je dočasne položených 14 bedmintonových povrchov. V exteriéri je osem vonkajších antukových tenisových kurtov a detské ihrisko. Súčasťou je aj posilňovňa či reštaurácia.

„Máme tu aj fitnescentrum a bude tu aj veľká rehabilitačná linka, ktorá ešte nie je prenajatá. Momentálne sa hľadá záujemca, kto by to mohol prevádzkovať,“ povedal prezident Slovenského tenisového zväzu (STZ) Miloslav Mečíř. Podľa neho možno halu využívať aj na iné športy. Pre návštevníkov NTC je k dispozícii 85 parkovacích mi­est.

Až 500 ľudí denne?

Zhruba do 16.00 h sa v košickom NTC bude pripravovať mládež, vo večerných hodinách ju vystrieda verejnosť.

„Verím, že dokážeme navnadiť aj športovú verejnosť, nielen samotných športovcov. Predpokladom je, aby tu denne strávilo voľný čas 300 až 500 ľudí. Myslím si, že im to prinesie skvelé víťazstvá – nielen na športových povrchoch, ale hlavne pre myseľ, zdravie, telo,“ uviedol primátor Košíc Jaroslav Polaček.

Na financovaní športoviska sa 60 percentami podieľalo Ministerstvo financií SR a po 20 percent prispeli akcionári spoločnosti NTC Košice, ktorým sú STZ a mesto Košice. Mesto financovalo výstavbu vo výške takmer troch miliónov eur.

Otvorenie Národného tréningového centra Košice
7
Galéria
Zdroj: TASR/František Iván

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM