Webnoviny - Hokej

V Košiciach vyvrcholili oslavy majstrovského hetriku

Oslavy zisku hokejového majstrovského titulu hráčov HC Košice vyvrcholili v sobotu v zaplnenej Steel aréne.

Foto: SITA (WEBNOVINY) – Hráči, ale aj fanúšikovia úspech po celosezónnej drine oslavovali už tretí deň. Košičania ako prvý tím na Slovensku získali tri majstrovské tituly v rade, úspešný rok tímu z mesta ocele podčiarkli ešte aj zlaté medaily v kategóriách juniorov a dorastu.

V sobotu sa hráči a vedenie HC najskôr stretli na slávnostnom spoločnom obede a potom ich v historickej radnici slávnostne prijal košický primátor Richard Raši. Prvý muž mesta poďakoval hokejistom za dosiahnutý úspech. „Košice sú geograficky druhé najväčšie a najvýznamnejšie mesto Slovenska. Vy ste z Košíc urobili hlavné mesto, teda hlavné mesto slovenského hokeja,“ povedal Raši. Vyslovil nádej, že úspech v podobe troch majstrovských titulov v rade tak skoro nikto nezopakuje. Primátor od odstupujúceho prezidenta klubu Miroslava Kiraľvargu dostal zlatú medailu, kapitán oceliarov Peter Bartoš mu odovzdal dres, hokejku a majstrovský plagát.

Celý tím sa následne presunul do Steel arény, kde pokračovali oslavy s fanúšikmi. Pôvodne sa oslavy mali konať na Hlavnej ulici, ale keďže predpovede, ktoré sa napokon naplnili, hovorili o silnom vetre, organizátori ich presunuli do Steel arény. Dlhé minúty čakania na hokejistov spríjemnili fanúšikom v hale Zuzana Smatanová, Marián Čekovský and band, Noc a deň, IMT Smile a ďalší. Na pódiu si vypočuli oslavné chorály aj majstrovské tímy juniorov a dorastencov.

Zaplnené tribúny domovského stánku oceliarov sa napokon dočkali aj hráčov, ktorých privítali mohutným pokrikom: „Majstri, majstri!“ Halou sa ozýval veľký potlesk, dupotanie, výkriky a skandovanie „Ďakujeme, ďakujeme,…“ Nechýbala hymna HC Košice „Bez krídel“, striekanie šampanského, ďakovné slová od zástupcov hráčov, funkcionárov, predstaviteľov mesta i sponzora klubu. Slávnosť v Steel aréne vyvrcholila spevom neoficiálnej hymny košických hokejových fanúšikov piesne „Mandarinka Darinka“. Oslavy potom trvali do neskorých nočných hodín.

HC Košice získali tretí titul v rade a celkovo šiesty slovenský a ôsmy klubový (aj s dvoma federálnymi) po víťazstve vo finálovej sérii nad HK Poprad 4:1 na zápasy.

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM