Eva Mikulová Správy

V košickej nemocnici vymenili výťahy. Sú rýchlejšie, FOTO

Jeden z nich slúži pacientom a zamestnancom na poliklinike na Tr. SNP 1, druhý je určený na rozvoz stravy pre pacientov na Klinike infektológie a cestovnej medicíny.

Ilustračný obrázok k článku V košickej nemocnici vymenili výťahy. Sú rýchlejšie, FOTO
Zdroj: UNLP

„Výmenou výťahu na poliklinike sa zvýšila prepravná kapacita na 630 kg s prenosovou rýchlosťou 1 m/s. Nový moderný výťah s rekuperačným pohonom s modernou technológiou bude slúžiť na vertikálnu prepravu osôb v rámci polikliniky,“ informovala nás hovorkyňa Univerzitnej nemocnice L. Pasteura (UNLP) Ivana Vaněková.  

Výmenu vykonala firma OTIS Výťahy s.r.o. s nákladom v cene 51 500 € bez DPH.

„Druhý výťah sa nachádza v areáli na Rastislavova 43 v XVII. pavilóne na pracovisku Kliniky infektológie a cestovnej medicíny. Ide o výťah slúžiaci na rozvoz stravy pre pacientov. Pôvodný starý drevený výťah nahradil nový s nosnosťou 400 kg a s rekuperačným pohonom,“ dodáva I. Vaněková.

Výťah je od firmy OTIS Výťahy s.r.o. s nákladom na výmenu v cene 54 200 € bez DPH.

„Postupnou modernizáciou výťahov zvyšujeme efektívnosť a bezpečnosť prepravy osôb a skracujeme čakacie doby na výťahy. Znižujeme tiež energetickú náročnosť na prevádzku výťahov používaním moderných pohonov s rekuperáciou, ako aj zabezpečením manažmentu chodu výťahov s inteligentným riadiacim systémom,“ uviedol vedúci technického odboru Marián Zsiga.

Zdroj: UNLP
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie