Správy

V krytej plavárni si už môžu zaplávať všetci, nielen členovia športových klubov, FOTO

Mestská krytá plaváreň (MKP) v Košiciach vo štvrtok ráno otvorila svoje brány aj pre verejnosť.

Ilustračný obrázok k článku V krytej plavárni si už môžu zaplávať všetci, nielen členovia športových klubov, FOTO
12
Galéria

Plaváreň pre návštevníkov sprístupnili takmer po trojmesačnom zatvorení z dôvodu zamedzenia šírenia nákazy novým koronavírusom.

Otvoreniu predchádzalo splnenie opatrení, ktoré nariadil Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky (ÚVZ SR). „Zareagovali sme relatívne rýchlo, nakoľko väčšiu časť týchto opatrení sme vyriešili v prvom kole, keď sme plaváreň otvárali pre športovcov a športové kluby,“ povedal riaditeľ plavárne Vladimír Hlivák s tým, že strata MKP sa počas koronakrízy prehĺbila a počítajú so sumou okolo 100.000 eur.

Po sprístupnení plavárne zaevidovali veľký záujem a mnoho objednávok zo strany športovcov.

Ako uviedla Renáta Némethová za mestskú časť (MČ) Staré Mesto, ktorá je vlastníkom a prevádzkovateľom MKP, sú pripravení na zvýšenú frekvenciu upratovania, čistenia a dezinfekcie plôch, priestorov, športových pomôcok a zariadení plavárne prípravkami s virucídnymi účinkami. „Návštevníkom bude meraná teplota, povinnosťou je dezinfekcia rúk. Obmedzený je aj počet návštevníkov,“ dodala.

Hlivák spresnil, že z pôvodnej kapacity 400 ľudí je aktuálna kapacita 135 návštevníkov.

K ďalšej fáze uvoľňovania preventívnych opatrení, v rámci ktorej je možné otvoriť aj plavárne, došlo v stredu (3. 6.). Pre organizované športové kluby mohli byť otvorené od 20. mája.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie