V Nemocnici Košice - Šaca platí zákaz návštev pacientov

Zákaz návštev platí až do odvolania aj v Nemocnici Košice-Šaca. Dôvodom je ochrana pacientov v súvislosti so zvýšeným výskytom akútnych respiračných ochorení.

Ilustračný obrázok k článku V Nemocnici Košice - Šaca platí zákaz návštev pacientov
Zdroj: TASR

TASR o tom informovala Lucia Kočková zo spoločnosti Agel SK, ktorá nemocnicu prevádzkuje. „Príznaky chrípky, akými sú bolesti hlavy, najmä za očami, zimnica, triaška, teplota nad 38 stupňov Celzia v trvaní dvoch až troch dní, bolesti kĺbov a svalov, výrazná únava, suchý a dráždivý kašeľ, bolesti hrdla i pocit upchatého nosa bez výtoku by sme nemali podceňovať, ale poctivo vyležať doma v posteli,“ povedala s tým, že v tomto období je najlepšou prevenciou pred chrípkou vyhýbanie sa veľkým kolektívom.

Pomôcť môže otužovanie, saunovanie, dostatok spánku a oddychu. Za dôležité označila aj pravidelné umývanie rúk či používanie jednorazových vreckoviek.

„Samozrejmosťou je zvýšená konzumácia vitamínov, a teda zvýšený príjem ovocia a zeleniny,“ uzavrela. V rámci východného Slovenska platí zákaz návštev hospitalizovaných pacientov napríklad aj v Národnom ústave tuberkulózy, pľúcnych chorôb a hrudníkovej chirurgie vo Vyšných Hágoch aj vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove. Zákaz návštev až do odvolania platí už aj v Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku.

Ilustračné foto, TASR

Zdroj: TASR