Rôzne

V OBRAZOCH: Gurmáni si prišli na svoje. Čo ponúkol Street Food Festival?

Košice opäť hostia Street Food Festival. Pozrite sa, čo všetko ponúka aktuálny ročník (2. – 4. 7.)

Zdroj: Dnes24.sk

Kasárenské námestie pri Kine Úsmev v Košiciach prvý júlový víkend zaplnili stánky so špecialitami „pouličnej“ kuchyne. Od 2. do 4. júla sa tam koná ďalší ročník obľúbeného Street Food Festivalu.

Svoju ponuku jedál a nápojov tu prezentujú lokálne košické podniky aj tradiční hostia festivalu. Či už máte radi slovenské jedlá, americkú, čínsku či mexickú kuchyňu, na festivale si určite nájdete svojho obľúbenca.

Klasika aj špeciality

Okrem hamburgerov, hotdogov, sendvičov či langošov od výmyslu sveta si môžete pochutnať aj na netradičných slaných trdelníkoch, syrových cestovinách Mac and Cheese alebo slaných a a sladkých pirohách. Nechýbajú ani sladkosti ako legendárne buchty, waffle či obľúbené churros.

K dobrému jedlu určite padne vhod aj nejaké to osvieženie. Okrem piva, košického cideru si môžete dopriať člaj čapované prosecco či rôzne drinky.

Ak sa vám v nedeľu nechce variť, neváhajte a navštívte námestie pri Úsmeve. Stánky sú k dispozícii od 12.00 do 22.00 hod. Vstupné je 1 euro a v stánkoch zaplatíte pohodlne v hotovosti alebo kartou.

Ako to na festivale vyzerá si môžete pozrieť vo videu a fotogalérii.

Street Food Festival Košice 2021
13
Galéria

Aktuálne správy zo Slovenska

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM