Eva Mikulová Správy

V OBRAZOCH: Mesto rozkvitlo

V týchto dňoch je naše mesto najkrajšie aj vďaka nádhernej kvetinovej výsadbe o ktorú sa stará mestský podnik Správa mestskej zelene.

Ilustračný obrázok k článku V OBRAZOCH: Mesto rozkvitlo
13
Galéria

O výsadbu, kosenie a kvetinovú výzdobu sa v centre mesta stará Správa mestskej zelene (SMsZ). Košice právom patria i vďaka tomu k najkrajším mestám na Slovensku.

I kosenie bude iné, ekologické. Na pracovnom stretnutí s riaditeľkou SMsZ Martou Popríkovou, starostom mestskej časti Staré mesto Igorom Petrovčíkom a prednostom Matúšom Háberom sa dohodli o kosení podľa potreby a nie direktívne.

V niektorých lokalitách budú realizovať mozaikové kosenie, tzn. ponechané plochy s lúčnymi kvetinami ako napríklad v Mestskom parku.

Zároveň obaja páni poďakovali Marte Popríkovej, aj v zahraničí oceňovanej expertke na verejnú zeleň a absolventke záhradnej architektúry v moravských Ledniciach, za starostlivosť o nádherné záhony v parkoch v Starom Meste.

Dohodli aj doplnenie kvetinových košov na stĺpy verejného osvetlenia i na legendárnom trhu na Dominikánskom námestí.

Odbornej starostlivosti sa dostane aj stromom za trhom z Dominikánskeho námestia smerom na Moyzesovu ulicu, ale aj oplotenie detského ihriska na Tatranskej ulici.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie