Webnoviny - Rôzne

V piatok otvoria v Košiciach Staromestské trhy

V rámci Košických slávností vína sa na Hlavnej ulici pri Dolnej bráne budú v piatok a v sobotu konať Staromestské trhy, ktoré pripravila košická mestská časť Staré Mesto.

(WEBNOVINY) – Ide o druhý ročník, na ktorom budú prezentované tradičné remeslá. Okrem tradičných remesiel čaká na návštevníkov bohatý kultúrny program. V piatok podvečer vystúpi cimbalová hudba Silvayovci, ktorá okrem ľudových piesní hrá aj moderné hudobné žánre ako pop a rock. Na večer organizátori pripravili tanečnú šou zostavenú z vystúpení súborov orientálneho tanca a street dance.

Na základe pozitívnych ohlasov z minulého roka venovali organizátori sobotu deťom. Môžu navštíviť tvorivé dielne a zúčastniť sa na rôznych súťažiach, ktoré pre ne pripravilo materské centrum Stonožka. Čaká ich aj maľovanie na tvár a ukážky remesiel, pričom niektoré postupy si môžu aj vyskúšať. Atmosféru umocnia vystúpenia detských ľudových folklórnych súborov a súborov moderného tanca. Program spestrí vystúpenie divadla Maškrta s populárnymi postavami Nancy a Krištofom.

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM