V procese za vraždu dôchodcu vypočujú policajtov

Okresný súd Košice I na 9. septembra odročil proces s 25-ročným Rastislavom H. z Bidoviec, ktorý je obžalovaný z vraždy 67-ročného dôchodcu.

Webnoviny -

Na poslednom pojednávaní vypočul len znalca z odboru kriminalistická biológia. Ten skúmal čiernu koženú bundu, ktorú otec obžalovaného vydal až v novembri 2008 s tým, že ju jeho syn mal počas skutku na sebe. Znalec skonštatoval, že na oblečení nezistil žiadne krvné stopy. Mladík povedal, že bundu po konflikte s dôchodcom doma umyl.

Polícia počas vyšetrovania zaistila inú koženú bundu Rastislava H. Bola tmavohnedej farby. Pre tieto nejasnosti súd na ďalšie pojednávanie predvolali piatich príslušníkov policajného zboru, ktorí deň po zadržaní mladíka urobili v jeho dome domovú prehliadku.

Rastislava H. už okresný súd v novembri 2008 uznal vinným a uložil mu mimoriadne znížený trest 17 a pol roka väzenia. Krajský súd však rozsudok zrušil a nariadil okresnému súdu doplniť dokazovanie.

Podľa obžaloby Rastislav H. vo februári 2008 usmrtil dôchodcu v jeho byte na Petzvalovej ulici v Košiciach desiatkami rán kuchynskými nožmi a vidličkou, aj údermi do hlavy drevenou guľou. Mladík sa obhajoval, že celý konflikt spustil dôchodca, keď ho chcel s nožom v ruke prinútiť k orálnemu sexu.

SITA

Odporúčame

Tento článok nie je možné komentovať.