Rôzne

V Slovenskom raji čakajú cyklistov NOVINKY: Pribudlo 10 nabíjacích staníc pre elektrobicykle

V Národnom parku Slovenský raj pribudla infraštruktúra pre cyklistov.

Ilustračný obrázok k článku V Slovenskom raji čakajú cyklistov NOVINKY: Pribudlo 10 nabíjacích staníc pre elektrobicykle
Zdroj: Facebook.com/Košický samosprávny kraj

V obciach Hrabušice, Betlanovce, Letanovce, Arnutovce, Spišská Nová Ves, Košiarny briežok, Čingov, Mlynky, Dedinky a Stratená pribudlo 10 nabíjacích staníc pre elektrobicykle. Informoval o tom Košický samosprávny kraj na sociálnej sieti.

Po novom sa pred dažďom skryjete aj vďaka 7 cyklistickým prístreškom, ktoré boli vybudované v blízkosti turisticky zaujímavých miest. Nainštalované sú taktiež stojany na bicykle, veľkoplošné mapy, informačné tabule, odpadkové koše, lavičky a stoly.

„A keďže sme v raji, strecha odpočívadiel má fotovoltické obojstranné panely, ktoré zabezpečujú energiu pre kompletný ostrovný systém s Li-On batériovým úložiskom s kapacitou 5 kW. Pod lavičkou je nainštalovaná technológia, ktorá umožní cyklistom nabíjať svoje elektrobicykle priamo na mieste,“ približuje ďalej KSK.

Slovenský raj ponúka vyše 11 kilometrov značených cyklotrás, ktoré vedú cez unikátne miesta ako Čingov, Podlesok, Dedinky, Stratená, Tomašovský výhľad, Prielom Hornádu, Letanovský mlyn a iné, ktoré nadväzujú aj na širšie okolie Spiša a Gemera.

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: Dnes24/TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM