V Starom Meste bude prednostom M. Háber, zástupcom starostu A. Ďurica

Novým zástupcom starostu sa stáva Andrej Ďurica, ktorý je známy ako muzikant. Postu prednostu úradu sa zhostí Matúš Háber s dlhoročnými skúsenosťami zo samosprávy.

Ilustračný obrázok k článku V Starom Meste bude prednostom M. Háber, zástupcom starostu A. Ďurica
Zdroj: MČ Košice - Staré mesto

„Dal som priestor profesionalite. Človeku, ktorý má v samospráve bohaté skúsenosti. Pôsobil na Severe aj na Juhu. Verím tomu, že bude pre našu mestskú časť veľkým prínosom a podarí sa mu v čo najkratšom čase zmeniť a naštartovať chod staromestského úradu,“ vyjadril sa starosta Igor Petrovčik (Spolu – občianska demokracia, SMK, KDH, SaS, Progresívne Slovensko).

Zástupca starostu ostáva ako neplatená funkcia, pričom Ďurica bude naďalej pôsobiť na realitnom trhu a živiť sa aj ako textár a muzikant. V Starom Meste sa bude prioritne zaoberať školstvom a kultúrou. „Andy Ďurica u mňa predstavuje mladého a zároveň už aj skúseného človeka, ktorý je podľa mňa vhodný typ na tento post. Svojimi skúsenosťami, ale aj dynamikou a energiou dokáže priniesť nový pohľad na spravovanie úradu z pozície zástupcu starostu a adekvátne prispeje k celkovej zmene a naštartovaniu našej mestskej časti,“ konštatoval Petrovčik.

Na poste zástupcu starostu v Starom Meste predtým pôsobila Eva Hulmečíková a ako prednosta úradu Karol Till.

Zdroj: TASR