Zuzana Vajayová Rôzne

V strediskách pri Košiciach sa začína zimná sezóna

Dve najznámejšie lyžiarske strediská pri Košiciach, ktoré prevádzkuje spoločnosť Swam, otvoria novú zimnú sezónu dnes od 17.00 do 21.00 h bezplatným večerným lyžovaním na Jahodnej.

Podľa vedúceho oboch stredísk Jána Petróciho v piatok (17.12.) sa už začne riadna prevádzka na Jahodnej aj v Kavečanoch. „Večerné lyžovanie bude len v stredisku Jahodná, ale každý deň. Radi by sme boli, aby návštevnosť počas tejto sezóny bola lepšia ako predchádzajúca. Aj preto sa nebudú meniť ani ceny ski-pasov, ostávajú v takej výške ako v minulej sezóne,“ uviedol Petróci.

Spoločnosť pred touto sezónou rozšírila a obnovila strojové vybavenie pre technické zasnežovanie zjazdoviek. „Trošku nám to pomohlo, vedeli sme rýchlejšie zasnežiť, no trošku aj z neba spadlo. Vynasnažili sme sa, aby to bolo čím skôr otvorené,“ dodal vedúci stredísk.

V stredisku Jahodná, ktoré je od Košíc vzdialené 15 kilometrov, je spolu 7 vlekov, z toho tri sú pre detskú zjazdovku a lyžiarsku škôlku. Celková dĺžka zjazdoviek je 1400 metrov. Iba 6 kilometrov od krajského mesta s lepšou dopravnou dostupnosťou aj vďaka mestskej hromadnej doprave sa nachádza lyžiarske stredisko Kavečany s 8 vlekmi a 5 zjazdovkami s celkovou dĺžkou 2950 metrov. V areáli sú aj upravované lyžiarske bežecké trate, ktorých celková dĺžka je 14 kilometrov.

Služby v oboch strediskách dopĺňajú reštaurácie, čajovne, kaviarne, bufety a požičovne lyžiarskych potrieb so ski-servisom. Pre tých, ktorí plánujú prežiť na lyžovačke viac dní, je v ubytovacích zariadeniach na Jahodnej k dispozícii asi 120 lôžok s relaxcentrom a v Kavečanoch ďalších 48 lôžok.

Zdroj: TASR

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM