Lenka Fedorová Správy

Veľká pocta pre metropolu východu: Košice sú 10. najhokejovejšie mesto Európy!

O tom, že Košice sú hokejové mesto niet pochýb. Všimli si to však aj za veľkou mlákou a metropola východu tak zahviezdila ako jediné slovenské mesto!

Ilustračný obrázok k článku Veľká pocta pre metropolu východu: Košice sú 10. najhokejovejšie mesto Európy!
Foto: Lenka Fedorová / Zdroj: Dnes24.sk

Košiciam sa dostalo veľkej pocty. Prestížna kanadská cestovná agentúra Flight Network zverejnila rebríček 42 hokejových miest Európy. Metropola východu sa umiestnila na skvelom 10. mieste. Rebríček má slúžiť turistom z celého sveta ako zoznam odporúčaných destinácií.

Tím analytikov strávil celé mesiace zhromažďovaním dát a skúmaním hokejovej reprezentácie, ligy, arény, fanúšikov a unikátnej hokejovej kultúry. Výsledkom je zoznam absolútne najlepších hokejových miest Európy.

Agentúra v správe opísala Košice ako mekku európskej kultúry a ocenila krásnu architektúru, múzeá a láskou k hokeju. Okrem iného spomenula aj to, že v meste sídli množstvo úžasných pamiatok a má bohatú históriu, vďaka čomu bola metropola východu v roku 2013 ocenená titulom Európske hlavné mesto kultúry.

Agentúra Flight Network ďalej priblížila históriu košického hokeja, ktorá siaha do 20. rokov minulého storočia a nezabudla ani na hokejové úspechy oceliarov. Vyzdvihla však aj košických odchovancov, ktorí zahviezdili v NHL. Agentúra spomína Petra Bondru, Ladislava Nagya a Vincenta Lukáča.

Nezabudlo sa ani na hokejové Majstrovstvá sveta v roku 2011, ako aj na tie nadchádzajúce v roku 2019. Pozrite, ktoré ďalšie mestá sa ocitli v TOP 10 najhokejovejších miest Európy.

  1. Moskva
  2. Zürich
  3. Göteborg
  4. Kolín
  5. Helsinki
  6. Plzeň
  7. Bern
  8. Tampere
  9. Záhreb
  10. Košice

Foto: Ilustračné

Súhlasíte s umiestnením Košíc v rebríčku?

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM