Veľkonočné sviatky budú na Slovensku studené

Po daždivom štvrtku sa v piatok bude frontálne rozhranie nad naším územím rozpadávať.

Webnoviny -

(WEBNOVINY) – Cez deň bude prevažne polooblačno a len ojedinele sa môžu ešte vyskytnúť prehánky.

Teplota vystúpi na 14 až 19 °C, v severných okresoch bude okolo 11 stupňov Celzia, informoval meteorológ SHMÚ Eugen Lexmann.

V sobotu cez deň sa cez naše územie presunie frontálny systém v brázde nízkeho tlaku vzduchu. S ním spojené zrážkové pásmo sa od rána do večera presunie zo západného na východné Slovensko.

Bude teda prevažne zamračené, časom dážď a maximálna denná teplota na severe od cca 8 °C do 15 °C na juhu.

V nedeľu v tyle spomínanej tlakovej brázdy k nám už bude prúdiť od severu studený vzduch. Ráno bude zmenšená oblačnosť a teplota 4 až –1 °C, v dolinách miestami okolo –3 stupňov.

Cez deň však očakávame premenlivú veľkú kopovitú oblačnosť, miestami najmä na severe sa vyskytnú prehánky, od nadmorskej výšky cca 600 m snehové. Bude fúkať silný vietor a maximálna teplota na severe len okolo 4 °C, na juhu do 12 °C.

V pondelok ráno v studenom vzduchu a pri vyjasnení klesne teplota na +2 až –3 stupne, v dolinách a kotlinách miestami až na cca –5 stupňov. Cez deň bude podobne ako v nedeľu premenlivá veľká oblačnosť s lokálnymi prehánkami, a to už od nadmorskej výšky cca 400 m vo forme snehu. Bude naďalej veterno a veľmi chladno.

Maximálna denná teplota 5 až 10 stupňov, na severe okolo 3 stupňov. V utorok po sviatkoch sa už začne otepľovať.

Tento článok nie je možné komentovať.