Rôzne

VIDEO: Na kúpalisku Rumanova vznikla nová relaxačná zóna: Čo v nej nájdete?

Nová relaxačná zóna na kúpalisku Rumanova v košickom mestskom parku má zvýšiť komfort aj kapacitu, otvorili ju v piatok.

Ilustračný obrázok k článku VIDEO: Na kúpalisku Rumanova vznikla nová relaxačná zóna: Čo v nej nájdete?
5
Galéria

TASR o tom informovalo mesto Košice s tým, že výstavbu takzvaného ležoviska uskutočnil mestský podnik Tepelného hospodárstvo (TEHO).

Drevená terasa

Plocha v podobe kaskádovitej drevenej terasy s ležadlami pribudla na streche budovy, v ktorej sa nachádza zázemie kúpaliska. Relaxačná zóna je rozdelená na dve zóny. V spodnej časti sú rozmiestnené sedacie vaky a stolíky. Na strešných terasách sú ležadlá a stolíky doplnené slnečníkmi.

Ležovisko pozostáva zo 76 miest vrátane sedacích vakov.

„K vytvoreniu relaxačnej zóny sme pristúpili preto, aby sme mohli zväčšiť kapacitu oddychovej plochy kúpaliska, ktoré je najmä v horúcich letných dňoch na hrane svojich možností. Nová relaxačná zóna nielenže zvýši komfort, ale poskytne aj nové vnímanie celého areálu kúpaliska z pohľadu návštevníka,“ povedal riaditeľ TEHO Jaroslav Tkáč.

Kedy je otvorené?

Počas júla a augusta sú mestské kúpaliská Rumanova a Červená hviezda otvorené od pondelka do nedele od 9.00 do 19.00 h.

Kondiční a rekreační plavci si na Rumanovej môžu zaplávať počas pracovných dní medzi 7.30 a 8.45 h. Bližšie informácie sú dostupné na webových stránkach kúpalísk.

🔴🎥 Sledujete online otvorenie novej ležadlovej časti na kúpalisku Rumanova ⛱☀️. Takisto otvárame letnú sezónu multifunkčného ihriska v Mestskom parku PLAYKO 🏀

Posted by Košice - Mesto Košice on Friday, July 15, 2022
Kúpalisko Mestská plaváreň - Rumanova
5
Galéria
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM