Správy

VIDEO: Na Ťahanovciach odstrelili pri mimoriadnom love 12 diviakov, vrátane údajnej vodkyne čriedy

Lov na diviaky sa v sobotu konal v okolí Americkej triedy na košickom Sídlisku Ťahanovce.

Zdroj: Dnes24.sk

V tejto obytnej zóne je dlhodobý problém s premnoženými diviakmi, ktoré sa prechádzajú po prístupovej ceste a napádajú psov. Pred dvoma týždňami dokonca napadli policajnú hliadku.

Podľa starostu mestskej časti Miloša Ihnáta akcia dopadla nad očakávanie. „Zabitých bolo 12 kusov divej zveri vrátane údajnej vodkyne tejto čriedy, takže tie prasatá by sa sem už nemali vracať,“ povedal pre TASR.

Akcia trvala od 8.00 do 13.00 h za účasti desiatok poľovníkov a honcov a v súčinnosti so štátnou a mestskou políciou. Zahŕňala okolie čerpacej stanice a Sadu mládeže.

Mestská časť získala povolenie na mimoriadny lov diviačej zveri vo všetkých kategóriách a v neobmedzenom počte od Okresného úradu Košice. Povolenie podľa Ihnáta platí až do 28. februára. „Uvidíme, aké budú odozvy obyvateľov, či budú ešte niekde stretávať diviaky. Ak áno, budeme musieť akciu zopakovať,“ povedal.

Pripomenul pritom, že odstrel diviakov je len sekundárne riešenie. Hlavným problémom sú náletové dreviny, ktoré vytvárajú diviakom ležoviská.

„Práve som podal podnet na okresný úrad životného prostredia, aby vyhľadali všetkých vlastníkov, aby sa o svoje pozemky starali a dreviny vyrúbali. Pokiaľ nevyriešime primárny problém, diviaky budeme len naháňať,“ konštatoval starosta.

Hon na diviaky v košickej mestskej časti Ťahanovce
4
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM