VOCH Krimi

Vietor strhával strechy! Poškodil reklamné pútače a polámal stromy, FOTO

Hasiči zasahovali niekoľkokrát na východe pre silný vietor. Poškodené sú stromy, strechy aj reklamné pútače.

Ilustračný obrázok k článku Vietor strhával strechy! Poškodil reklamné pútače a polámal stromy, FOTO
11
Galéria

Hasiči na východe Slovenska zasahovali v súvislosti s nedeľňajším (12. 12.) silným vetrom dokopy 27-krát, z toho v Košickom kraji v 24 prípadoch. Ako povedala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Košiciach Jana Matis Libová, najhoršia situácia bola v Košiciach a ich okolí.

Odtrhnuté strechy!

V Košickom kraji išlo prevažne o poškodené a odtrhnuté strechy, poškodené reklamné pútače či polámané stromy, ktoré tvorili prekážku na vozovkách.

„Celkovo zasahovalo 95 hasičov a nasadených bolo 25 kusov techniky,“ povedala Libová.

Prečítajte si aj:

Výpadky elektriny

Pre silný vietor zaznamenala spoločnosť Východoslovenská distribučná v nedeľu (12. 12.) spolu takmer 60 porúch na vysokonapäťovej (VN) a nízkonapäťovej (NN) úrovni v Košickom a Prešovskom kraji. Za VSD to povedala Andrea Forbergerová.

„Medzi najviac zasiahnuté patrili lokality Košíc, Michaloviec, Bardejova a Popradu. Celkovo sa prerušenie distribúcie elektriny, pod ktoré sa podpísali aj popadané stromy na vedenie, dotklo približne 20.000 odberných miest,“ uviedla s tým, že z toho viac ako polovica pocítila len krátkodobé prerušenie distribúcie elektriny trvajúce zopár minút.

Vplyvom vetra podľa jej slov nedošlo len k vzniku porúch ako polámané izolátory a potrhané vodiče, ale počasie bránilo aj v odstraňovaní ich následkov. Všetky poruchy sa podľa Forbergerovej podarilo odstrániť ešte počas nedele.

Veterné počasie narobilo problémy naprieč celým Slovenskom. Pozrite si FOTO, ako zasahovali hasiči za posledné dni vo viacerých krajoch.

OBRAZOM: Veterné počasie narobilo problémy vo viacerých krajoch
11
Galéria
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM