František Varga Hokej

Vítazstvo pre Košice, obrovský debakel pre Liptovský Mikuláš

Veľký hokejový zážitok na štadióne Ladislava Trojáka. Faith zaznamenal HETRIK!

HC Košice – MHk 32 Liptovský Mikuláš 11:3 (3:1, 2:2, 6:0) Góly: 3. Šimurda (Juraj Sýkora, R. Jenčík), 11. P. Mikuš (Tabaček, Juraj Faith), 18. P. Bartoš (Húževka, Šeda), 28. Dravecký (J. Tabaček), 29. Rudolf Huna (Húževka), 41. Juraj Faith (Rudolf Huna, Dravecký), 45. Juraj Sýkora (Rudolf Huna, Húževka), 49. Vorel (Šeda), 51. Juraj Faith (P. Mikuš, Dravecký), 52. Šeda (Húževka), 57. Juraj Faith (Rudolf Huna, J. Tabaček) – 7. Kumstát, 24. M. Varga (Kriška, Kropáč), 26. Kropáč (Kuric, M. Varga) Vylúčení: 10:12 na 2 min, presilovky 5:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: J. Konc (Orolin, Zvrškovec), 6376 divákov

Košičania sa dostali do vedenia už na začiatku 3. min. Prvý pokus Šimurdu skončil na Fikrtovom betóne dorážka bola už gólová. Dobrú príležitosť mal potom Tabaček, ale Fikrt jeho strelu vyrazil. V 7. min hral Liptovský Mikuláš presilovku štyroch na troch a Kumstát od modrej prekvapil Lašáka. V 11. min pri početnej výhode o dvoch hráčov Faith ešte svoju možnosť nepremenil, Mikuš už áno – 2:1. Ešte pred prvou prestávkou sa Košičania dočkali aj tretieho gólu: v oslabení po spolupráci s Húževkom skóroval Bartoš. Začiatok druhej tretiny patril Liptákom. Po chybe v obrannom pásme Vargova strela z uhla prepadla za Lašákov chrbát. V 26. min sa akoby začínalo „odznova“ po tom, zo spätnej prihrávky Kurica totiž Kropáč vyrovnal na 3:3. V 28. min napriahol od modrej pri presilovke Tabaček a Dravecký pretlačil puk do bránky hostí. Už o 18 sekúnd neskôr Rudolf Huna pohotovo pridal piaty gól Košíc. V 34. min v presilovke Liptovského Mikuláša zneškodnil ideálnu príležitosť Cibuľovi brankár Lašák. Dve minúty nato sa z nájazdu nepresadil domáci Gron. V tretej dvadsaťminútovke prišiel košický gólový uragán. V 52. sekunde záverečnej časti hry v presilovke zakončoval Faith do prázdnej bránky – 6:3. V 45. min po milimetrovej prihrávke Rudolfa Hunu pohodlne skóroval Sýkora. Po Vorelovom ôsmom góle vystriedal v 49. min Fikrta Kurali, ale ani ten si neudržal čistí konto dlho: v 52. min ho z uhla prekonal v presilovke Faith. V 52. min pri hre štyroch proti štyrom padol ďalší gól,a to z hokejky Šedu. Posledné slovo mal v 57. min pri vylúčení Kumstáta Faith, ktorý zaznamenal hetrik.

Rostislav Čada (tréner Košíc): „V tomto zápase sme chceli odčiniť nevydarené stretnutie v Poprade. Bolo to na našom výkone vidieť od začiatku. Akurát v druhej tretine sme mali krátky výpadok, keď sme dostali dva góly, ale rýchlo sme dokázali odpovedať. Darilo sa nám v presilovkách. S výsledkom aj hrou sme spokojní.“ Ján Šterbák (tréner Liptovského Mikuláša): „Ťažko sa mi hodnotí stretnutie po takejto vysokej prehre. V prvých dvoch tretinách sme to ešte aj napriek dobrej košickej hre zvládali. Mali sme aj nejaké protiútoky. Domáci však boli neustále v pohybe. Päť gólov nám strelili v presilovke. Zakončovali jednoducho a dôrazne. Košice disponujú neuveriteľnou útočnou silou.“