Michal Lendel Krimi

Výbuch plynu v košickom okolí: Tlaková vlna ničila všetko, čo jej stálo v ceste

Výbuch na vysokotlakovom rozvode plynu v okolí Košíc, po ktorom zostal v zemi kráter, poškodil strechu domu, solárne zariadenie i auto. Muži zákona už začali vo veci konať.

Ilustračný obrázok k článku Výbuch plynu v košickom okolí:  Tlaková vlna ničila všetko, čo jej stálo v ceste
Zdroj: TASR

V súvislosti so sobotnou explóziou plynovej rúry v košickom okolí začala polícia trestné stíhanie pre zločin poškodzovania cudzej veci a prečin všeobecného ohrozenia, keď podľa polície okolo 17:00 hodiny došlo z doposiaľ nezistených príčin k explózii vysokotlakovej plynovej rúry nachádzajúcej sa 1,5 metra v zemi v zastavanej obytnej časti v obci Hrašovík.

„V dôsledku explózie sa na mieste v zemi vytvoril kráter, pričom došlo k roztrhnutiu vysokotlakovej rúry. Vplyvom tlakovej vlny došlo k poškodeniu strechy a solárneho zariadenia na novostavbe rodinného domu a k rozbitiu všetkých sklenených výplní na osobnom aute značky Škoda Octávia,“ povedala košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová, ktorá dodala, že majiteľovi vznikla škoda predbežne vo výške 20 000 eur.

Poškodením vysokotlakovej rúry a následným únikom zemného plynu vznikla pre plynárenskú spoločnosť predbežná škoda vo výške 50 000 eur. Pri tejto udalosti k zraneniu osôb nedošlo. Na mieste zasahovalo okrem polície aj desať hasičov, štyri požiarne vozidlá, pracovníci SPP.

Pre výbuch na vysokotlakovom rozvode je bez dodávok plynu viac ako 2700 odberných miest v 13 obciach, a to v Družstevnej pri Hornáde, Budimíre, v obci Ploské, Kráľovce, Chrastné, Vajkovce, Beniakovce, Kostoľany, Čižatice, Nová Polhora, Kavečany, Sokoľ a Hrašovík.

Košice 24 / Webnoviny

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM