han Hokej Šport

Hokejisti HC Košice vedú vo finálovej sérii play off Tipos extraligy už 2:0 na zápasy. V pondelňajšom zápase zdolali na domácom ľade HKM Zvolen 1:0 gólom Mareka Slováka z 19. minúty.

Ilustračný obrázok k článku To bola DRÁMA! Druhé finále rozhodol jediný gól: Dali ho VÝCHODNIARI a sú bližšie k titulu!
12
Zdroj: TASR/František Iván

Séria sa sťahuje do Zvolena, tretí zápas je na programe vo štvrtok.

Priebeh duelu

Prvá tretina bola najmä o vyčkávaní na chybu súpera, no dlho bez vyložených gólových príležitostí. Dôležitý moment priniesol závar pred zvolenským brankárom Trenčanom, po ktorom sa k puku dostal Slovák a otvoril skóre. Zvolenčania sa snažili o vyrovnanie, no veľkou prekážkou bol pre nich brankár Riečický.

Ten zvládol viacero zložitých situácií a napokon si pripísal druhé čisté konto v play off a celkovo štvrté v sezóne.

Do zostavy košického tímu sa po narodení dcérky vrátil obranca Eduard Šedivý, ktorý nahradil Radka Deyla. Tréner hostí Peter Oremus siahol po prvom stretnutí k jednej zmene a na krídle štvrtého útoku nastúpil Deven Sideroff namiesto Mateja Kašlíka.

Finále play off Tipos extraligy – druhý zápas /na 4 víťazstvá/:

HC Košice – HKM Zvolen 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Gól: 19. Slovák (Jokeľ, Havrila). Rozhodovali: Snášel, Štefik – Jedlička, D. Konc ml., vylúčení: 3:6 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 8347 divákov.

Košice: Riečický – Breton, Olsson, Southorn, Romančík, Šedivý, Ferenc – Leskinen, Chovan, Jääskeläinen – Fejes, Pollock, Bartánus – Rogoň, Slovák, Lamper – Havrila, Hovorka, Jokeľ

Zvolen: Trenčan – Messner, Hain, Rauhauser, Mudrák, Hanna, Kubka – Bondra, Viedenský, Jedlička – Hecl, Huntebrinker, Zuzin – Csányi, Šiška, Marcinek – Stupka, F. Fekiač, Sideroff