Michal Lendel Krimi

Výjav, ktorý sa len tak bežne nevidí: Policajti v Košiciach merajú rýchlosť na pešej zóne!

Muži zákona si posvietili na niektorých vodičov a cyklistov na naozaj netradičnom mieste. V centre ich pozornosti sa totiž ocitla košická Hlavná ulica. Polícia tak reagovala na podnety ľudí, ktorí sa cítia ohrozovaní neprimeranou rýchlosťou zásobovacích áut a cyklistov.

Ilustračný obrázok k článku Výjav, ktorý sa len tak bežne nevidí: Policajti v Košiciach merajú rýchlosť na pešej zóne!
Zdroj: TASR

Ako informoval oficiálny web mesta, ochrancovia mestského poriadku požiadali svojich štátnych kolegov o vykonávanie merania najvyššej dovolenej rýchlosti v pešej zóne v historickom centre. Mesto tak reagovalo na podnety ľudí, ktorí sa cítia ohrozovaní neprimeranou rýchlosťou zásobovacích áut a cyklistov.

Policajti rozdali 5 pokút za rýchlosť

„Dávame do pozornosti, že v zmysle zákona o premávke na pozemných komunikáciách, je maximálna dovolená rýchlosť v pešej zóne stanovená najviac na 20 km/h, pokiaľ dopravnou značkou nie je určené ináč,“ pripomína mestský web.

Muži zákona vykonali podľa košickej krajskej policajnej hovorkyne Jany Mésarovej za posledné obdobie na Hlavnej ulici už tri kontroly dodržiavania rýchlosti. „Počas týchto kontrol policajti zaznamenali celkom 5 porušení pravidiel cestnej premávky v súvislosti s nedodržaním rýchlosti, pričom priestupcom uložili 5 blokových pokút,“ povedala hovorkyňa, ktorá dodala, že v pešej zóne nezaznamenal polícia v tomto roku doposiaľ žiadnu dopravnú nehodu.

Názory ľudí

Svoj názor na vec má Michal (29), ktorý tadeto prechádza skoro denne do práce na bicykli. „Samozrejme, ak sa tu porušujú predpisy treba zasiahnuť. Ja sa snažím prechádzať cez mesto iba po vyznačenom chodníku pre cyklistov, ale aj tak treba dávať pozor. Chodci totiž radi využívajú túto vyasfaltovanú časť Hlavnej,“ podotkol cyklista.

Skúsenosť s jazdou v meste má študentka Jarka (19). „Ja osobne si dávam pozor ale po Hlavnej ulici sa prechádza množstvo ľudí, ktorí si nemusia uvedomiť, že tadeto chodia zásobovacie autá a cyklisti. V tom prípade by naozaj mohlo dôjsť pri rýchlej jazde aj nejakému nešťastiu,“ podotkla študentka.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM