Správy

Výrobu v U. S. Steele vojna na Ukrajine neobmedzila. Ako je to s dodávkami surovín?

Košické oceliarne pokračujú vo výrobe v štandardnom režime. Spoločnosť aj zamestnanci sa zapojili aj do humanitárnej pomoci pre utečencov.

Ilustračný obrázok k článku Výrobu v U. S. Steele vojna na Ukrajine neobmedzila. Ako je to s dodávkami surovín?
Zdroj: TASR/František Iván

Košické oceliarne U. S. Steel naďalej vyrábajú v štandardnom režime a v súvislosti s konfliktom na Ukrajine nepretržite monitorujú situáciu.

Dodávky surovín

„Snažíme sa mať dostatok surovín na výrobu našich produktov a plniť objednávky našich zákazníkov. Aj napriek vojne na Ukrajine sa naši ukrajinskí obchodní partneri snažia splniť všetky dohodnuté dodávky surovín,“ uviedol v utorok (8. 3.) hovorca oceliarní Ján Bača.

V deň začatia konfliktu na Ukrajine, 24. februára, oceliarne informovali, že podľa súčasného stavu zásob surovín majú naplánovanú výrobu minimálne na 90 dní, aj keby došlo k pozastaveniu dodávok.

Solidarita s utečencami

V podniku je podľa hovorcu cítiť solidaritu s vojnovými utečencami z Ukrajiny. Zamestnanci venovali 6 500 obedov, z ktorých 1 500 už bolo distribuovaných do centier, v ktorých utečenci nocovali.

„Okrem toho pomáhame s vybavením základných spotrebičov a komunikačných prostriedkov pre utečencov. V pondelok (7. 3.) večer sa nám podarilo vypraviť kamión s potravinami, ktorý smeruje cez Poľsko na Ukrajinu,“ konštatoval Bača.

Foto: ilustračné

Prečítajte si tiež

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM