Eva Mikulová Správy

Z Košíc sa priamym letom dostanete až do chorvátskeho Zadaru. Kde si kúpite letenky?

Letisko Košice spája sily so slovenskou leteckou spoločnosťou Air Explore a výsledkom je priame letecké spojenie Košice – Zadar.

Ilustračný obrázok k článku Z Košíc sa priamym letom dostanete až do chorvátskeho Zadaru. Kde si kúpite letenky?
Zdroj: Letisko Košice

Dlhodobo najobľúbenejšia dovolenková krajina Slovákov je pre východniarov bližšie ako kedykoľvek predtým.

Samotný Zadar leží na pobreží východného Jadranu a ponúka množstvo príležitostí na prímorský relax už vo svojom bezpros­trednom okolí. Zároveň môže slúžiť ako centrálny bod na výlety do širšieho regiónu pre turistov, ktorí hľadajú aktívne formy oddychu.

Lietať sa bude každú sobotu od 3. júla do 4. septembra lietadlom typu Boeing 737–800 s kapacitou 189 sedadiel.

Lietadlo spoločnosti Air Explore bude z Košíc do Zadaru odlietať vždy v sobotu o 10.15 hod., pričom let potrvá len 1,5 hodiny.

Spiatočný let zo Zadaru bude štartovať o 12.45 hod. a v Košiciach lietadlo pristane o 14.15 hod. Časy sú teda veľmi výhodné aj pre rodiny s deťmi, keďže nebude potrebné skoré vstávanie, ani neskoré ponocovanie.

V porovnaní s únavnou, minimálne 9-hodinovou cestou autom ide o výrazne bezpečnejšiu alternatívu s významnou úsporou času a bez rizika komplikácií na hraniciach.

Ceny leteniek začínajú na úrovni 69 EUR jednosmerne, vrátane všetkých poplatkov, príručnej batožiny do 8 kg a veľkej podanej batožiny do 25 kg. V ponuke sú aj flexibilné letenky od 99 EUR, kde bude možná zmena dátumu letu najneskôr 24 hodín pred plánovaným odletom úplne bez poplatku. Letenky už sú v predaji na internetovej stránke dopravcu.

Chorvátsko je v rámci slovenského cestovateľského semaforu na zozname zelených krajín, na cestujúcich zaočkovaných vakcínou proti ochoreniu Covid-19 a na ďalšie prípady v zmysle platných nariadení sa nevzťahuje pravidlo o karanténe.

Prečítajte si tiež:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM