Z lúpeže na Staničnom námestí v Košiciach obvinila polícia 14-ročného chlapca

Mladík sa dohodol s tromi maloletými 13-ročnými chlapcami a fyzicky napadli 60-ročného muža v noci z pondelka na utorok (zo 6. na 7. augusta).

Ilustračný obrázok k článku Z lúpeže na Staničnom námestí v Košiciach obvinila polícia 14-ročného chlapca
Zdroj: TASR

Z lúpeže na Staničnom námestí v Košiciach polícia obvinila mladistvého 14-ročného Košičana. Ako TASR informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Lenka Ivanová, po predchádzajúcej vzájomnej dohode s tromi maloletými 13-ročnými chlapcami fyzicky napadli 60-ročného muža. Spôsobili mu škodu vo výške viac ako 1100 eur.

Ako Ivanová informovala, mužovi ukradli peňaženku s osobnými dokladmi, mobilný telefón a motorovú pílu, následne z miesta činu ušli. „Podľa predbežnej lekárskej správy utrpel poškodený muž ľahké zranenia,“ spresnila.

Mladistvý bol obvinený zo zločinu lúpeže spáchaného formou spolupáchateľstva a bol umiestnený do cely policajného zaistenia. „Vyšetrovateľ Policajného zboru zároveň spracoval podnet na vzatie obvineného do väzby,“ dodala Ivanová.

Ako pripomenula, za uvedený skutok je trestná sadzba tri až osem rokov, vzhľadom na to, že v uvedenom prípade ide o mladistvú osobu, trestná sadzba sa znižuje na polovicu.

Zdroj: TASR

Odporúčame