Žabky nakoniec Dannax porazili

V nedeľu sa dohrávalo 11. kolo extraligy žien v Basketbale.

ŽBK Whirlpool Poprad – Dannax Sport Košice 65:47 (11:15, 21:11, 13:11, 20:10)

Najviac bodov: Young 13, Šimová 12, Ciappina 11 – Bálintová 13, Hruščáková a Nagyová 9

Unaveným a nekoncentrovaným dojmom pôsobiace basketbalistky ŽBK Whirlpool Poprad nezachytili úvod zápasu a až do 15. minúty s tabuľkovo slabšími súperkami z Košíc prehrávali. Po pár rýchlych košoch sa ale Popradčankám nepriaznivý stav podarilo otočiť a na prestávku odchádzali s lepšou náladou ako súperky. V druhej polovici ešte spočiatku Košičanky čo to zahrali, ale s postupným úbytkom síl sa zdatnejšie Žabky čoraz viac presadzovali strelecky a aj v obrane. V zápase, v ktorom niektorí diváci pochybovali, či padne 100 bodov dohromady, nakoniec zásluhou oboch tímov bola spoločná stovka prekonaná, keď ŽBK Whirlpool Poprad vyhral nad Dannax Sport Košice 65:47.