Tlačové správy

Zabudnite na sladké... Veľký boom zažívajú torty vyrobené celé zo syra! FOTO

Torta. Neodmysliteľná súčasť najrôznejších osláv či sviatočných stolov. A aj keď si ju väčšina spojí automaticky so sladkým, trendom dnešných časov sú čoraz viac slané torty.

Ilustračný obrázok k článku Zabudnite na sladké... Veľký boom zažívajú torty vyrobené celé zo syra! FOTO
15
Galéria
Zdroj: syrcekovo.sk

Iste, slané torty nie sú žiadnou novinkou a ľudia si na nich pochutnávajú už od pradávna. V našich končinách však zažívajú v poslednom období veľký boom. Obzvlášť syrové torty.

Reč na túto tému sme hodili s prevádzkovateľkou internetového obchodu syrcekovo.sk Madeleine Šebeňovou, kde okrem korbáčikov, pareníc či rôznych mliečnych výrobkov od bryndze cez maslo až po jogurty majú v ponuke aj práve takéto torty. A všetky produkty pochádzajú zo Zázrivej, teda z obce preslávenej výrobou syrových produktov.

Pri akých príležitostiach si ľudia objednávajú syrové torty?

V podstate pri akejkoľvek príležitosti. Väčšinou sú to asi oslavy narodenín, svadby, ale aj rôzne párty. Objednávky sú aj na rôzne sviatky v roku ako napríklad aj teraz pred Vianocami a Silvestrom. Syrovou tortou zabijete dve muchy jednou ranou. Máte krásnu tortu, ktorá sa efektom vyrovná čokoládovej a zároveň máte na stole rovno syry, ktoré patria k dobrému zakuseniu a pitiu.

Z akých syrov môžu pozostávať?

Z ovčieho a kravského mlieka. Môžu byť z čerstvého syra, nemusí byť na nej nič slané ani údené. Vtedy je záruka na tortu 5 dní. Väčšinou si však naši zákazníci vyberajú torty solené a s doplnkom údených syrov. Vtedy je záruka na tortu 14 dní. Samozrejme je možnosť kombinovať aj čerstvý nesolený syr so soleným a údeným.

Zákazník si teda môže zvoliť rôznu kombináciu syrov. Torty nie sú prekladané pečivom, takže prirodzene neobsahujú ani lepok a sú bezpečné aj pre celiatikov.

Zdroj: syrcekovo.sk

Aké formy tort viete zákazníkom ponúknuť?

Tortička môže byť vyskladaná aj podľa želania zákazníka. Robili sme pre detičky so zvieratkami, pre poľovníka, na výročie drevárskej firmy… Práve teraz sme mali objednávku na tortu v podobe malého traktora s vlečkou a nákladom :).

Z čoho sú doplnky?

Rada by som v prvom rade zdôraznila, že tam nie sú žiadne umelé doplnky. Ružičky, kvetinky, guličky, autíčka, jelene, valašky, čísla, čo si zákazník praje – toto všetko je vyrobené zo syra. Doplnkami môžu byť olivy, papričky, chilly, iné koreninky alebo bylinky.

Koľko môže torta vážiť?

Zákazníkom odporúčame torty s váhou minimálne 2 kilogramy, s nimi sa už vedia majsterky vyhrať a zmestí sa na ne toho dostatočne. Často si objednávajú aj trojkilové no a mali sme už aj trojposchodovú 6 kilovú tortu. Objednať si je však možné aj menšie tortičky.

Zdroj: syrcekovo.sk

Je možné si z vášho eshopu objednať z ktoréhokoľvek kúta Slovenska alebo je to viazané na nejaké konkrétne územie?

Jazdíme takmer po celom Slovensku. Jediné, čo zatiaľ nemáme pokryté, je juh Slovenska, ale aj tam sme sa už vedeli dohodnúť so zákazníkmi. Napríklad, mali sme objednávku z Lučenca a hoci chodievame len do Banskej Bystrice, pani si dokázala zabezpečiť dopravu medzi týmito mestami. Alebo pani z Rožňavy si svoju tortu vyzdvihla v Košiciach…

Prežije takáto syrová torta dopravu bez ujmy?

Samozrejme. Všetok tovar aj torty vozíme chladiarenskými autami. Syrové a mliečne výrobky sú tak chladené aj v tých najhorúcejších mesiacoch. Tortu na dohodnutom mieste odovzdá kvalifikovaný šofér. Torty teda nedoručujeme kuriérom, ale výlučne prostredníctvom vlastnej dopravy, riziko poškodenia prakticky neexistuje.

Prichádzajú Vianoce, Silvester… Ako ste už naznačili, možno očakávať teda zvýšený záujem ľudí mať takúto tortu na svojom stole?

Áno, pred Vianocami pociťujeme nárast objednávok práve na vianočný alebo silvestrovský stôl. Navyše, pripravili sme si pre svojich verných, ale aj nových zákazníkov vianočnú akciu. Pre prvých desiatich, ktorí si v období od 12. do 20. decembra objednajú u nás tortu alebo aj iný tovar v minimálnej hodnote 60 eur, máme ako darček pripravenú 10 eurovú poukážku na nákup v kníhkupectve Martinus. Takže ďalší pekný darček pod stromček…

A pre všetkých, ktorý si objednajú tovar u nás v minimálnej hodnote 25 eur, máme dovoz zadarmo. Stačí teda prísť na náš web syrcekovo.sk, napísať nám na obchod@syrcekovo.sk alebo zavolať na 0905 775 775 a my už všetko podla želaní zákazníka zariadime :).

(PR)

FOTOGALÉRIA: Syrové torty od výmyslu sveta
15
Galéria
Zdroj: syrcekovo.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM