Eva Mikulová Rôzne

Začali rekonštruovať posledné tri zastávky autobusovej hromadnej dopravy

Plánované stavebné práce a rozmiestnenie dočasných zastávok si vyžiadajú dopravné obmedzenia na komunikácii Hlinkova a Festivalové námestie do konca júla 2019.

Ilustračný obrázok k článku Začali rekonštruovať posledné tri zastávky autobusovej hromadnej dopravy
Zdroj: Mesto Košice

V pondelok (27. 5.) od 9.00 hod. sa začne s rekonštrukciou posledných troch autobusových zastávok košickej mestskej hromadnej dopravy. Spoločnosť EUROVIA SK ich bude rekonštruovať v rámci projektu Modernizácia zastávok verejnej dopravy a informačných systémov.

Pôjde o zastávky OD Mier smer Národná Trieda a Amfiteáter, OD Mier smer Hypermarket Tesco a zastávku Amfiteáter smer Nová nemocnica na Triede SNP.

Plánované stavebné práce a rozmiestnenie dočasných zastávok si vyžiadajú dopravné obmedzenia na komunikácii Hlinkova a Festivalové námestie do konca júla 2019.

Náhradné zastávky

Zastávka OD Mier

  • Zastávka č.1 pre autobusové spojenia č. 18,55 bude vytvorená za existujúcou zastávkou v smere jazdy motorových vozidiel.
  • Zastávka č.2 pre autobusové spojenia č. 22,25, 27,36,71,72 s­merujúce na Národnú Triedu bude vytvorená na chodníku za svetelnou križovatkou Hlinkova – Národná Trieda.

Zastávka OD Mier

  • Pre všetky autobusové spoje bude dočasne odstránením existujúceho zábradlia vytvorená zastávka pred tou existujúcou

Zastávka Amfiteáter

  • Náhradná zastávka bude umiestnená za existujúcou zastávkou v smere na Novú nemocnicu v odbočovacom pruhu

Stavebné práce na všetkých zastávkach zahŕňajú úpravu nástupných plôch a pozemných komunikácií (autobusové niky), bezbariérový prístup a vybavenie zastávok označníkmi s LED informačnými tabuľami.

Zdroj: Mesto Košice
Zdroj: kosice.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie