Správy

Začína sa očkovanie jednodávkovou vakcínou. Kde v Košickom kraji ju dostanete?

Vakcínou od spoločnosti Johnson & Johnson sa začne očkovať v Košickom kraji už najbližší víkend. Koľko vakcín bude k dispozícii?

Ilustračný obrázok k článku Začína sa očkovanie jednodávkovou vakcínou. Kde v Košickom kraji ju dostanete?
Zdroj: TASR/AP

Košický samosprávny kraj (KSK) začne v sobotu (3. 7.) očkovať proti COVID-19 aj vakcínou Janssen spoločnosti Johnson & Johnson. Ide o jednodávkovú vektorovú vakcínu, ktorá je určená pre osoby nad 18 rokov.

Rýchlejšie zaočkovanie

Registrácia na toto očkovanie je rovnaká ako pri iných vakcínach. Registráciu otvorilo ministerstvo zdravotníctva zatiaľ len na tri týždne, ďalšie očkovanie bude závislé od dodávok výrobcu.

Očkovať sa ňou bude vo veľkokapacitnom centre v Košiciach.

„Keďže je to jednodávková vakcína, môže byť vhodným riešením pre tých, ktorí potrebujú byť plne zaočkovaní čo najrýchlejšie. Vláda sa chystá výrazne zvýhodniť zaočkovaných obyvateľov, preto očakávame, že záujem o vakcináciu ešte stúpne,“ povedal predseda KSK Rastislav Trnka. Kraj je podľa neho pripravený vyhovieť vyššiemu dopytu po očkovaní.

Víkendové očkovanie

Podľa informácií z ministerstva zdravotníctva sa s vakcínou Janssen spoločnosti Johnson & Johnson ráta vo vakcinačných centrách, pri výjazdovej očkovacej službe a vybrať si ju môžu aj zamestnávatelia pre svojich zamestnancov. Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) uvoľnilo pre sobotňajší termín v Košiciach kapacitu 1 200 osôb.

V sobotu (3. 7.) sa bude vakcínou Janssen očkovať v Košiciach v čase medzi 8.00 až 15.00 hod. Od 15.30 do 17.00 hod. otvorilo NCZI v košickom očkovacom centre termíny na vakcínu od Pfizer.

Zmena nastáva aj v očkovacom centre v Michalovciach, kde budú v sobotu podávať obidve dávky vakcíny Sputnik V. Na očkovanie budú pozývaní záujemcovia, ktorí sa prihlásili na neregistrovanú ruskú vakcínu do 30. júna. Po tomto termíne už registrácia na Sputnik V nie je možná. Na pondelok 5. júla nie je naplánované žiadne očkovanie.

Viac správ o očkovaní

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM