Jakub Forgács Krimi

Zásah policajtov na daňovom úrade: K jednému obvinenému zrejme pribudnú ďalší!

Po utorkovom zásahu na Daňovom úrade Košice obvinili policajti zatiaľ jednu osobu. Nie je však vylúčené, že pribudnú aj ďalší obvinení.

Ilustračný obrázok k článku Zásah policajtov na daňovom úrade: K jednému obvinenému zrejme pribudnú ďalší!
Zdroj: Dnes24.sk

„V súčinnosti s Inšpekciou finančnej správy sme na mieste vykonávali vyšetrovacie úkony v súvislosti s dokumentovaním trestnej činnosti skrátenia dane a poistného a pre podozrenie z obzvlášť závažného zločinu zneužitia právomoci verejného činiteľa,“ uviedla košická policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

K už obvinenej osobe pribudnú zrejme ďalšie. „Krajský vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície v Košiciach vykonáva potrebné procesné úkony a pripravuje uznesenia o vznesení obvinenia konkrétnym osobám,“ povedala Mésarová s tým, že nateraz viac informácií neposkytnú.

Finančná správa potvrdila, že policajti zadržali na úrade dvoch zamestnancov. „Polícia zadržala a predviedla na výsluch dvoch zamestnancov Daňového úradu Košice,“ informovala hovorkyňa finančnej správy Patrícia Macíková. Dodala, že finančná správa prijala protikorupčné opatrenia, ktoré majú očistiť inštitúciu od zamestnancov, ktorí nekonajú v súlade so zákonom.

Foto: ilustračné

Zdroj: Webnoviny.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM