Zaslúžené víťazstvo Košíc v Skalici: Domácich môže mrzieť najmä prvá tretina

Oceliari sa predstavili na Záhorí už bez svojho najproduktívnejšieho útočníka Ladislava Nagya, no od začiatku stretnutia to boli práve hostia z Košíc, ktorí pôsobili hokejovejším dojmom. Hneď v prvej tretine sa presadili proti Skalici trikrát a domácich do ničoho nepustili do stavu 4:0.

Ilustračný obrázok k článku Zaslúžené víťazstvo Košíc v Skalici: Domácich môže mrzieť najmä prvá tretina

V súboji s lídrom tabuľky nebolo od začiatku poznať, že hostia absolvovali dlhú cestu. Od prvých minút zápasu sa ukázali v útočnom svetle. V 4. minúte Lipovský zachránil pred dotierajúcim Bartošom, ďalšie minúty sa odohrávali v tretine domácich. Možnosť otvoriť skóre zápasu spálil v 7. minúte Hrnka. V 10. minúte bol vylúčený Lažo, hostia však početnú výhodu nevyužili. V nasledujúcich minútach mali šance Jenčík, ten svoj únik nepremenil a v šanci neuspel ani domáci Šátek. V 15. minúte bol vylúčený domáci Kozák, po 9 sekundách skóre zápasu otvoril Štrbák. Vzápätí mohol vyrovnať Školiak, no Hylák bol na mieste. Pri signalizovanom vylúčení za faul domácich na 0:2 vsietil v 18. minúte Hinďoš. Deravá obrana domácich nestačila v 19. minúte na Marcinka, ktorý zvýšil na 3:0. Tesne pred klaksónom Sojčík fauloval Tršku úderom do hlavy, za tento faul dostal košický hráč trest 2+2, hoci mal nasledovať trest 5+DKZ.

Druhú tretinu začali domáci presilovkou v trvaní vyše troch minút, no zohrali ju bez dôrazu, len s jednou strelou Kuľhu na Hyláka. Domáci hrali bez iskry, pôsobili odovzdaným dojmom. Košice mali priebeh zápasu pod kontrolou, nepúšťali domácich do žiadnej vážnejšej šance. Až v 36. minúte mohol skórovať Lažo, no svoju šancu nevyužil. Domáci nevyužili ani presilovku pri vylúčení Češíka, skóre sa tak v druhej tretine nemenilo. V 43. minúte dostal prihrávku do jazdy Spilár a nedal Lipovskému šancu. Jednu z mála šancí domácich v nasledujúcej minúte Obdržálkovi zneškodnil Hylák.

Košice prevyšovali domácich vo všetkých herných činnostiach a až v poslednej 10-minútovke sa domácim podarilo skorigovať výsledok. V 53. minúte po konzultácii s videorozhodcom sa domáci dočkali gólu. V skrumáži sa oň postaral Lažo. Na 2:4 tečoval strelu od modrej čiary v 59. minúte Mráz. Hostia si tak odvážajú po výbornom výkone zaslúžené tri body, keď domáci sa nevedeli vymaniť z herného kŕča, ktorý sa prejavil už vo viacerých predchádzajúcich zápasoch.

Hlasy trénerov:

Andrej Výboh, tréner Skalice: „Herný prejav hostí bol dynamickejší, kombinačnejší a v koncovke efektívnejší. Najviac nás mrzí prvá tretina, súper nám strelil tri góly po našich individuálnych chybách. Sme radi, že v druhej a tretej tretine bol už náš výkon vyrovnanejší, eliminovali sme chyby v obrannom pásme a podarilo sa nám streliť dva góly. Máme zdecimovanú obranu, chýbajú nám najskúsenejší obrancovia, čo výrazne ovplyvňuje náš celkový výkon a dosahované výsledky.“

Anton Tomko, tréner Košíc: „My sme dosiahli to, po čo sme chceli do Skalice prísť, teda víťazstvo. Skončil sa nám trip na súperových ihriskách, sme radi, že sme tento zápas vyhrali. Od začiatku stretnutia sme boli aktívnejší, pohyblivejší, vytvorili sme si v prvej aj druhej tretine okrem strelených gólov aj rad nevyužitých šancí. Súpera sme nepúšťali do hry až do stavu 4:0, keď sme sa trošku v závere uspokojili a súper nám strelil dva góly. Ale to nič nemení na tom, že sme v tomto zápase zvíťazili zaslúžene.“

HK 36 Skalica – HC Košice 2:4 (0:3, 0:0, 2:1)

Góly: 53. Lažo, 59. Mráz – 16. Štrbák, 18. Hinďoš, 19. Marcinko, 43. Spilár. Rozhodovali: Bundil – J. Tvrdoň, Výleta, vylúčení: 2:3, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1540 divákov