Správy

Záujem Košičanov o testovanie je veľký! Pre dlhé RADY odporúčajú Prešovský kraj

Mesto Košičanom odporúča, aby skúsili navštíviť najbližšie obce v Prešovskom kraji, kde je viac odberných miest a čaká sa minimálne.

Ilustračný obrázok k článku Záujem Košičanov o testovanie je veľký! Pre dlhé RADY odporúčajú Prešovský kraj
5
Galéria
Zdroj: TASR/František Iván

Záujem o testovanie v Košiciach je veľký aj počas druhého dňa druhého kola celoplošného testovania na nový koronavírus. Potvrdil to hovorca mesta Vladimír Fabian s tým, že pribudol aj jeden odberný tím. Záujemcom odporúčajú ísť sa dať otestovať do obcí v Prešovskom kraji.

Veľké rady

„Od rána sa vytvárajú veľké rady. Na troch odberných miestach pracuje päť odberných tímov, pretože mesto v sobotu (7. 11.) posilnilo odberné miesto na magistráte o jeden tím zdravotníkov a administratívnych pracovníkov,“ povedal.

Situáciu monitorujú v spolupráci s okresným úradom a mestskou časťou (MČ) Nad Jazerom. Košičanom odporúčajú, aby skúsili navštíviť najbližšie obce v Prešovskom kraji, kde je viac odberných miest a čaká sa minimálne.

Na východnom Slovensku sú Košice jedinou samosprávou z tzv. zelených okresov, kde sa testovanie na požiadavku samosprávy koná aj tento víkend. V Košiciach záujemcov testujú v MČ Nad Jazerom vo Výmenníku Važecká a na parkovisku pri obchodnom centre na ulici Napájadlá 1/D. Tretie odberné miesto je v MČ Západ na parkovisku pri magistráte.

Pozrite si video z prvého dňa (7. 11.) druhého kola plošného testovania v Košiciach.

Zdroj: TASR/František Iván
Zdroj: TASR

Kam do mesta

Najčítanejšie