Eva Mikulová Správy

Zdravé bábätko našli v košickom Hniezde záchrany

Jeho biologickí rodičia už nemajú možnosť cez nemocnicu získať dieťatko späť.

Ilustračný obrázok k článku Zdravé bábätko našli v košickom Hniezde záchrany
Zdroj: UNLP

Malého chlapčeka vložili do Hniezda záchrany v Univerzitnej nemocnici Luisa Pasteura (UNLP) ešte 20. mája. Zvonček zaznel o 12,15 na Neonatologickom oddelení v areáli na Rastislavovej. Zdravotníci chlapčeka ihneď zobrali a už o pár minút neskôr a ihneď sa o neho postarali.

Urobili mu i testy na COVID-19

„Po príchode bábätka na naše oddelenie sme ho hneď merali, vážili, spísali všetky potrebné údaje a môžem skonštatovať, že dieťatko je v dobrom zdravotnom stave. Jeho predpokladaný vek je 5–6 dní. Tým, že svet stále trápi koronavírus a my nevieme, kde sa bábätko narodilo, odobrali sme mu aj vzorky na vyšetrenie ochorenia COVID-19. Našťastie boli negatívne,“ uviedla primárka oddelenia Iveta Kostelníková.

Chlapček mal pri preberaní 2360 gramov a 45 centimetrov. Je zdravý, pekne papká a teší sa na nový domov.

„Naši zdravotníci hneď po nájdení bábätka kontaktovali sociálnu sestru, ktorá následne postúpi túto informáciu Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny a matričnému úradu. Úrad bude teraz zodpovedný za umiestnenie bábätka do náhradnej rodiny. Jeho biologickí rodičia už nemajú možnosť cez nemocnicu získať dieťatko späť, v prípade záujmu musia komunikovať so spomínaným úradom,“ informovala nás hovorkyňa UNLP Ivana Vaněková.

Hniezdo záchrany v UNLP funguje od roku 2005. Spolu tu zatiaľ matky priniesli 17 detí, z toho 11 chlapcov a 6 dievčat. Naposledy sa tak stalo 30.7.2018.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie