Rôzne Správy

Zima v Košickom kraji: Lyžovanie, pešia turistika i ľadolezenie!

Za skvelými zážitkami netreba chodiť ďaleko. Náš kraj ponúka na výber množstvo aktivít, z ktorých si každý môže vybrať to svoje.

Ilustračný obrázok k článku Zima v Košickom kraji: Lyžovanie, pešia turistika i ľadolezenie!
Foto: Adriana Banásová / Zdroj: Dnes24.sk

Prevádzkari lyžiarskych zjazdoviek v Košickom kraji sú pripravení sprevádzkovať svahy aj počas nadchádzajúcej sezóny. Sú však odkázaní na mráz a sneh. Viaceré zjazdovky prispôsobia štart práve aktuálnym klimatickým podmienkam.

Lyžovačka na Plejsoch i Jahodnej

„Tradične dobrú lyžovačku si užijú návštevníci strediska pri Krompachoch. Zimnú sezónu tam plánujú spustiť najneskôr na 1. sviatok vianočný. Plejsy sú dejiskom tradičného podujatia Pankuškové fašiangy, ktoré bolo v tomto roku jediným zimným spomedzi TOP podujatí programu Terra Incognita,“ uviedla výkonná riaditeľka KOCR Košický kraj Lenka Vargová Jurková.

Podľa Vargovej Jurkovej je tradičným miestom na dobrú lyžovačku aj stredisko v Jahodnej, ktoré otvoria buď v druhej polovici decembra 2016, alebo začiatkom januára 2017. Na zimnú prevádzku sa chystá aj stredisko v Rejdovej.

Ľadolezenie v Slovenskom raji

V Slovenskom raji a Južnom Spiši si môžu návštevníci podľa nej oddýchnuť aj počas zimy. Slovenský raj ponúka pešiu turistiku, ale i ľadolezenie.

„Známe vodopády Slovenského raja sa v zime premieňajú na lezeckú stenu a ľadolezenie je tam vhodné pre začiatočníkov i pokročilých. Ideálnymi lokalitami na túto aktivitu sú Suchá Belá, Kláštorská roklina, Sokolia dolina, Letanovský mlyn či Zejmarská roklina. Prekonať ich nie je jednoduché, no tento zážitok určite stojí za to,“ priblížila Vargová Jurková.

Turisti majú v Košickom kraji i ďalšie možnosti na aktívny oddych.

„Skialpinisti si môžu vyskúšať výstup na Veľkú Knolu alebo Kráľovu hoľu, bežkári sa odreagujú na planinách Geravy, Krajnár alebo Knola. Ďalšia zaujímavá aktivita, akú nezažijete ani v Tatrách, sa tiež spája so zamrznutou vodou. Fenomenálny zážitok ponúka zimný prechod prielomom Hornádu po jeho zamrznutej hladine,“ dodala Vargová Jurková.

Foto: Ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM