Eva Mikulová Správy

Zmeny v cestovaní hromadnou dopravou! Sú ešte povinné rúška?

Zákaz nástupu prednými dverami v autobusoch a zrušenie doplnkového predaja cestovných lístkov u vodiča ostáva naďalej v platnosti.

Ilustračný obrázok k článku Zmeny v cestovaní hromadnou dopravou! Sú ešte povinné rúška?
Foto: Eva Mikulová

Od pondelka 6. júla sa ruší otváranie všetkých dverí v MHD, cestujúci sú povinní stlačiť dopytové tlačidlo pre nástup a výstup. Informuje o tom Dopravný podnik mesta Košice na svojej oficiálnej stránke.

„Z dôvodu zníženia úrovne protipandemických opatrení, rovnako aj z dôvodu zvýšenia účinnosti klimatizácie vo vozidlách MHD, sa od pondelka 6. júla ruší povinnosť otvárania všetkých dverí v prostriedkoch MHD. Opätovne sa zavádza dopytové otváranie dverí vo všetkých vozidlách MHD. Cestujúci sú tak povinní pre nástup a výstup z vozidla stlačiť tlačidlo dopytového otvárania dverí,“ informuje hovorkyňa DPMK Vladimíra Petrušová.

Zákaz nástupu prednými dverami v autobusoch a zrušenie doplnkového predaja cestovných lístkov u vodiča ostáva naďalej v platnosti. Pre cestujúcich v MHD platí povinnosť používania ochranného rúška na tvár alebo inej adekvátnej tvárovej ochrany.

DPMK
3
Galéria
Foto: Eva Mikulová
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM