Zuzana Vajayová Rôzne

ZOO láka návštevníkov na nové druhy zvierat

Zoologická záhrada (ZOO) v košických Kavečanoch láka návštevníkov na nové zvieracie prírastky.

Rodinku austrálskeho vtáka emu hnedého priviezli z budapeštianskej ZOO, nová samička dikobraza bielochvostého pochádza zo slovinskej ZOO.

„Aj keď letná sezóna je už za nami, ZOO Košice pripravila pre návštevníkov ďalšie prekvapenia v podobe nových druhov zvierat,“ chváli sa ZOO. Jej hovorkyňa Eva Malešová pre TASR uviedla, že miesta v ZOO zapĺňajú novými zvieratami najmä pre zatraktívnenie. V poslednom čase sa košická ZOO rozrástla najmä o druhy vtákov.

Horný rybník sa stal domovom dvoch bratov divej formy husi labutej. Novým členom je aj samec psíka medvedíkovitého, obdivovať možno tiež zebu zakrpatených. „V jednej z voliér pri exotáriu, hneď vedľa majestátnych zobákorožcov striebrolícich už poskakuje drozd čiernoprsý a poslednú voliéru na bažantnici obýva spolu s kráskami červenozobými aj párik tragopanov modrolícich,“ láka ZOO.

V Kavečanoch sa pripravujú na príchod hyeny škvrnitej z českej ZOO. Ťahákom má byť do budúcna ďalšie zaujímavé zviera, ktoré však zostáva zatiaľ v tajnosti. „Návštevníci si budú musieť počkať, pretože teplotné podmienky mu už nedovoľujú pobehovať po otvorených výbehoch,“ vysvetlila Malešová.

Do ZOO pribudol v uplynulých dňoch aj párik pelikánov ružových. Mladé vtáky doviezli zo ZOO Zlín-Lešná. Majestátne operence, ktoré vážia od približne piatich do 15 kilogramov, možno obdivovať vo výbehu oproti tigrovi Luckymu. Vtáčí pár zatiaľ nemá mená a ZOO sa rozhodla dať možnosť vybrať ich verejnosti.

Zdroj: TASR Foto: Ilustračné

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM