Marcel Páleš Správy

Zosuvy pôdy v Košiciach: Výdavky za mimoriadnu situáciu nám preplatí vláda

Košice dostanú preplatené výdavky, ktoré mestu vznikli pri zosuvoch pôdy. Vládou čerstvo schválený návrh umožní uvoľniť finančné prostriedky na úhradu výdavkov za záchranné práce v podobných mimoriadnych situáciách.

Ilustračný obrázok k článku Zosuvy pôdy v Košiciach: Výdavky za mimoriadnu situáciu nám preplatí vláda
Zdroj: Dnes24.sk

Vláda na návrh Ministerstva vnútra (MV) SR uvoľní finančné prostriedky na úhradu výdavkov spojených so záchrannými prácami počas mimoriadnej situácie ako zosuv pôdy, snehová kalamita či problémy s dodávkou pitnej vody. Vyplýva to z návrhu, ktorý dnes schválila vláda SR.

Vyše 565 tisíc € dotknutým mestám a obciam

Mestá a obce dostanú spolu 565 207,86 €. Peniaze pôjdu z kapitoly Všeobecná pokladničná správa. „Finančné prostriedky sa odporúča poukázať do rozpočtovej kapitoly MV SR, ktoré následne zabezpečí ich presun do rozpočtov dotknutých obvodných úradov, miest a obcí v čiastkach podľa verifikácie výdavkov na záchranné práce,“ uvádza sa v predkladacej správe.

V Košiciach za zosuv pôdy

Vláda uhradí výdavky napríklad za zosuv pôdy v meste Košice, snehovú kalamitu v postihnutých obciach na území Obvodných úradov Banská Bystrica, Spišská Nová Ves, Námestovo, Poprad, Žilina, Dolný Kubín, Svidník a Brezno, Stará Ľubovňa, Košice-okolie, Dunajská Streda, Komárno a v obci Vyšná Boca.

Rovnako aj výdavky spojené s problémami s dodávkou pitnej vody v obciach Prihradzany, Sútor, Ipeľský Sokolec a v postihnutých obciach na území Obvodného úradu Prešov.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM