Komunálne voľby

ZOZNAM: Kto všetko sa chce stať starostom v ôsmich najväčších košických mestských častiach?

Na sídlisku KVP a na sídlisku Ťahanovce sa na starostovskú stoličku posadia úplne noví ľudia. Doterajší - Alfonz Halenár (KVP) a Cyril Betuš (Ťahanovce) nekandidujú.

Ilustračný obrázok k článku ZOZNAM: Kto všetko sa chce stať starostom v ôsmich najväčších košických mestských častiach?
Foto: Eva Mikulová

V Starom Meste bude obhajovať stoličku starostu Ľubomír Grega (OĽaNO, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska, Sme rodina, Národná koalícia). Kandidátne listiny v termíne ďalej podali Iveta Kohanová (KSS), Kamil Lučanský (ĽSNS), Igor Petrovčik (Spolu – občianska demokracia, SMK-MKP, KDH, SaS, Progresívne Slovensko) a Michal Djordjevič (nezávislý).

V počtom obyvateľov najväčšej mestskej časti Západ kandiduje starosta Ján Jakubov (Smer–SD, Šport do Košíc a na Východ, Starostovia a nezávislí kandidáti, Strana zelených Slovenska). Jeho konkurentmi sú Erik Majerčák (ĽSNS), Miroslav Tuleja (nezávislý) a Marcel Vrchota (KDH, SaS, OĽaNO, Nova, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska, Sme rodina, SMK-MKP).

V mestskej časti Košice – Dargovských hrdinov opäť obhajuje post starostu Jozef Andrejčák (Smer-SD), medzi ďalšími uchádzačmi o funkciu sú Vladislav Stanko (OĽaNO, Nova, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska, Sme rodina, Národná koalícia) a Peter Šoltys (Most-Híd).

V časti Nad jazerom budú vo voľbách súperiť len nezávislí kandidáti, a to starostka Lenka Kovačevičová, bývalá starostka Anna Jenčová, Richard Beli, Peter Buchlák a Martin Seman.

Na Sídlisku KVP si občania zvolia medzi päticou kandidátov Mária Gamcová (Šanca), Marián Horenský (nezávislý), exstarostka Iveta Kijevská (Šport do Košíc a na východ), Ladislav Lörinc (KDH, Nova, OĽaNO, Progresívne Slovensko, SaS, Sme rodina, Spolu – občianska demokracia, SMK–MKP) a Ondrej Štefik (Strana moderného Slovenska).

Na košickom Juhu podalo kandidátne listiny šesť uchádzačov, medzi nimi starosta Jaroslav Hlinka (nezávislý), Tibor Bacsó (Šport do Košíc a na Východ), Monika Čekanová (ĽSNS), Ľubomír Demský (Most–Híd), Viliam Knap (nezávislý) a Lukáš Sisák (KSS).

Na Sídlisku Ťahanovce kandidujú, ako nezávislí sú to Branislav Jura, Peter Bozogáň, Zuzana Slivenská, Roman Lengyel a Miloš Ihnát. Za politické strany sa o funkciu uchádzajú exstarosta Emil Petrvalský (Šport do Košíc a na Východ), Marián Hudák (Progresívne Slovensko), Alexander Jesenský (Smer-SD, SNS) a Branislav Nagy (ĽSNS).

V mestskej časti Košice-Sever chce zvíťaziť opäť starosta Marián Gaj (Šport do Košíc a na Východ). Jeho súpermi sú niekdajší starosta Západu Pavol Mutafov (Smer–SD), Štefan Surmánek (ĽSNS) a František Ténai (KDH, NOVA, OKS, OĽaNO, SaS, Sme rodina, Spolu – občianska demokracia, SMK-MKP).

Na podanie kandidátnych listín vypršal termín v utorok 11. septembra. Kandidátov ešte musia zaregistrovať volebné komisie. Komunálne voľby sa uskutočnia v sobotu 10. novembra.

Foto: Alfonz Halenár z KVP už kandidovať nebude

Zdroj: kosice.dnes24.sk/TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM