Rôzne

Zuzana Čaputová navštívila košické gymnázium, zostala NADŠENÁ: ČO prezidentku dostalo? FOTO

Slovenská prezidentka tento týždeň poslednýkrát úraduje z metropoly východu.

Ilustračný obrázok k článku Zuzana Čaputová navštívila košické gymnázium, zostala NADŠENÁ: ČO prezidentku dostalo? FOTO
5
Galéria
Zdroj: TASR/František Iván

V rámci toho v utorok popoludní navštívila Gymnázium na Poštovej ulici, ktoré je známe úspešnými študentskými firmami na národnej aj medzinárodnej úrovni. Vyzdvihla, akým spôsobom vedie mladých ľudí do praxe.

„V rámci jedného ročníka sa venujú podnikaniu, veľmi praktickým zručnostiam a vedomostiam – ako založiť firmu, ako identifikovať produkt, ako ho vyrobiť a ako ho umiestniť na trhu, až po záver firmy. Znova mám ten istý pocit, ktorý mám vždy tu na východe – ale aj v iných častiach, že na Slovensku máme skvelých ľudí, skvelých mladých a perspektívnych ľudí. To, čo predviedli, bolo nápadité, užitočné pre spoločnosť, múdre, unikátne a životaschopné z hľadiska umiestnenia na trhu,“ uviedla.

V rámci svojho prezidentského úradovania na východe Slovenska podľa vlastných slov zažila množstvo stretnutí, ktoré jej utkveli v pamäti – či už z oblasti biznisu, mimovládnych organizácií, charity alebo v súvislosti s rôznymi verejnými inštitúciami.

„Východ je naozaj niečím špecifický, je nesmierne životaschopný. Ľudia tu prinášajú špecifickú kvalitu, a preto sem vždy rada chodím. Aj mediálne máme možnosť trošku pritiahnuť pozornosť na tú unikátnosť, ktorá tu takisto je,“ poznamenala.

Prezidentka SR Zuzana Čaputová na návšteve Gymnázia Poštová
5
Galéria
Zdroj: TASR/František Iván

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM