Rôzne

Zvieratá v zoo v horúčavách striekajú a dostávajú aj zmrzlinu

Opatrenia pred vysokými teplotami prijala aj Zoologická záhrada Košice. Pre horúčavy tam zvieratá ochladzujú a upravili im kŕmne dávky.

Ilustračný obrázok k článku Zvieratá v zoo v horúčavách striekajú a dostávajú aj zmrzlinu
8
Galéria

„Zvieratá dostávajú viac krmiva bohatého na vodu, viac ovocia a zeleniny. Niekoľkokrát denne im dopĺňame čerstvú vodu, keďže jej zdroj nenachádzajú ani v potokoch, ktoré sú ich prirodzenou súčasťou. Korytá týchto potokov totiž vyschli,“ uviedla vedúca oddelenia vzdelávania a marketingu ZOO Košice Eva Malešová s tým, že v tomto období zvieratá pravidelne ochladzujú aj sprchovaním.

Sprchovanie si užívajú napríklad pštrosy dvojprsté, ary arakangy a lamy alpaky. „Medveď Žabo dostal svoju porciu zmrzliny, v ktorej boli zamrazené zelenina, ovocie, ryby, ale aj varené mäso. Pre rodinu málp hnedých oddelenie výživy pripravilo zmrazené smoothies z ovocia a zeleniny, kde bolo aj zrno,“ spresnila Malešová.

Košická ZOO chová aj zvieratá milujúce slnko. „K takým patria surikaty či lemury kata, známe svojím slnením. Bez problémov zvládajú horúce dni aj priamorožce šabľorohé,“ povedala.

Košická zoologická záhrada je rozlohou najväčšia v strednej Európe. Podľa Malešovej si veľa zvierat nájde úkryt v tieni stromov či pod prístreškami aj vďaka rozsiahlym výbehom.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie