František Varga Hokej

Zvolen porazil Košice po predĺžení

Pavol Zůbek (športový manažér Košíc): "V dnešnom zápase sme videli veľké množstvo šancí na oboch stranách.

HKm Zvolen – HC Košice 2:1 po predĺžení (1:0, 0:1, 0:0 – 1:0) Góly: 3. J. Kopecký (Juraško, Zd. Nedvěd), 62. P. Pucher (Michal Chovan, Pikkarainen) – 28. Húževka (S. Gron). Vylúčení: 7:4 na 2 min, navyše Mašlonka (Zvolen) v 10 min za nešp. správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc – Tvrdoň, Brath, 1152 divákov

Košičania nastúpili do zápasu s aktívnym pohybom a už v 2. min sa dostal do šance Juraj Sýkora, no puku v lete do bránky zabránil Lacov betón. Zvolenský gólman po dvoch zápasoch, ktoré presedel na striedačke, sa zaskvel aj v 3. min pred Draveckým. Domáci využili prvú vážnejšiu šancu na strelenie gólu, keď Juraško z ľavého kruhu našiel Kopeckého, ktorý pohotovou strelou strelil svoj 13. gól v sezóne – 1:0. Hostia hrozili najmä v presilových hrách. V 6. min nepochodil pred Lacom rýchly Rudolf Huna a v 7. min sa neujala strela Húževku bez prípravy. Domáci mohli zvyšovať v 12. min po Pucherovej strele a najmä dorážke Martinka, ktorý neposlal puk do odkrytého priestoru košickej bránky. Aj v druhej tretine Košičania odohrali výborné presilovky. V 23. min pohrozil Dravecký a po ňom Huna, ktorý sa však nedostal k puku za brankárom Lacom. V 26. min domáci Kopecký mal možnosť streliť ďalší gól, no nevyužil trestné strieľanie. Prišiel trest, keď sa v 28. min presadil v presilovke zblízka Húževka – 1:1. Zvolenčania nepoľavili v útočnej aktivite. V polovici zápasu nevyužil vyloženú šancu v presilovke Martinek a Juraškov projektil spoza kruhu reflexívne vyrazil Halász. V 36. min Juraškovu strelu Szabo tečoval v presilovke iba do žŕdky. V závere tretiny neprekonal Laca taktiež v početnej výhode dobrou strelou Bartoš, na druhej strane Halász vychytal Kopeckého. Ani v III. tretine sa obraz hry nezmenil, úradujúci majster hrozil najmä v presilovkách, ale Zvolenčanov viackrát podržal brankár J. Laco. V 49. min nebezpečný Mikušov nahodený puk nedorazil Dravecký. Následne Tabaček tvrdou strelou preveril brankára Laca. V 50. min v početnej výhode mali gól na hokejke Gron a Húževka, ale neuspeli. O päť minút neskôr sa Dravecký predral až pred Laca, položil si ho na ľad, ale nestihol zakončiť do odkrytej bránky. V 57. min mohol vedenie Košíc zariadiť Húževka, na opačnej strane zaváňal gólom bekhend Kóňu. Pikkarainen v závere zápasu takmer prestrelil Halásza, no skóre sa nemenilo. Až v predĺžení vyšla domácim útočná akcia, keď v 62. min Chovanovu strelu Halász iba vyrazil a Pucher zblízka bekhendovou dorážkou rozhodol o dôležitých dvoch bodoch pre domáci tím.

Ernest Bokroš (tréner Zvolena): „Nakoľko obe mužstvá majú určité problémy, ale odlišného charakteru, tak podali veľmi dobré výkony. Ak sa chceme odlepiť z dna tabuľky, musíme doma vyhrávať. Dnes sme bod stratili, rovnako tak aj v predchádzajúcom súboji so Skalicou. Samozrejme potrebujeme potvrdiť domáce body aj víťazstvami vonku, čo sa nám nedarí. Proti Košiciam sme podali sympatický výkon, šance boli na jednej i na druhej strane. Priklonilo sa k nám aj športové šťastie, ktoré v tejto situácii potrebujeme. Musím vyzdvihnúť aj výkon brankára Laca.“

Pavol Zůbek (športový manažér Košíc): „V dnešnom zápase sme videli veľké množstvo šancí na oboch stranách. Obaja brankári podali veľmi dobrý výkon. Mrzí ma, že sme nepremenili samostatný nájazd hneď v úvode stretnutia. Celé mužstvo bojovalo až do posledných minút, musím ich pochváliť, no chýbalo nám šťastie v predĺžení. Aj preto Zvolen vyhral.“ ZDROJ:HOKEJPORTAL